Wczytuję dane...

Zioła na Wątrobę

Zioła na Wątrobę

Wątroba jako główne laboratorium w organizmie?

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele, bierze udział w detoksykacji organizmu, czyli usuwaniu substancji takich jak leki, alkohol czy toksyny i inne zbędne produkty przemiany materii. Dlatego, warto regularnie wspomagać ja w tym procesie. Bardzo dobrym uzupełnieniem i wsparciem wątroby są zioła, które nie tylko oczyszczają, ale także odtruwają zmęczoną wątrobę. Ziołami, które wspierają detoksykację wątroby są przede wszystkim: mniszek lekarski, ostropest plamisty, kurkuma, korzeń czarnej rzepy, kocanka, kora kruszyny, piołun, dziurawiec i wiele innych przede wszystkim gorzkich ziół. Wątroba uwielbia gorycze, to właśnie one wspierają wątrobę w pracy i usuwaniu produktów przemiany materii.

Jakie zioła na wątrobę będą najlepsze?

Zdrowa wątroba to zdrowy organizm, dlatego należy postawić duży nacisk na jej wsparcie. Najlepszym rozwiązaniem będą napary i odwary ziołowe. Są to zioła, które zalewa się gorącą wodą, bądź gotuje na wolnym ogniu, łatwo się pije, szybko przyrządza i co najważniejsze takie wyciągi nie posiadają w swoim składzie sztucznych składników i zbędnych wypełniaczy, które zdecydowanie nie służą wątrobie.

Dlaczego warto zdecydować się na zioła na wątrobę?

Dodatkowo, zioła są naprawdę tanie i łatwo dostępne. Warto „polubić się” z goryczami. Można samodzielnie zbierać je w okresie wiosenno-letnim, bądź kupić gotowe w Zielarni. Każda opcja będzie bardzo dobra. Warto wspierać wątrobę, każdego dnia, gdyż ciężkostrawne posiłki, smażone i często tłuste oznaczają dla wątroby, dodatkową pracę i większy wysiłek, z którym musi sobie sama poradzić, aby strawić i wykorzystać składniki. Wprowadzając zioła do diety, należy postawić na zioła gorzkie i często na początku niezbyt przyjemne w smaku, jednak Wasza wątroba będzie Wam bardzo wdzięczna, a Wy szybko przyzwyczaicie się do ich smaku.