Wczytuję dane...

Zioła na Reumatyzm

Zioła na Reumatyzm

Choroba inaczej zwana gościec stawowy i mięśniowy powszechnie znana jako reumatyzm, objawia się bólem stawów i mięśni, lekarze mówią, że spowodowana jest predyspozycją genetyczną i nieznanym czynnikiem ludzkim, co nie jest do końca prawdą. W miarę postępu choroby następuje powolne niszczenie stawów. Wśród wielu klasyfikacji i podziałów tej choroby, najczęściej znane jest reumatoidalne zapalenie stawów.

Naturalne zioła przeciwbólowe

Ogromnym wsparciem przy tej chorobie są zioła o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym stosowane do okładów, wcierań i kąpieli, a także zioła stosowane wewnętrznie które działają moczopędnie, odtruwająco, przeciwzapalnie, ogólnie wzmacniające i witalizujące ciało. Do takich ziół należą: świeży liść aloesu, korzeń arcydzięgla, liść brzozy, liść bobrka trójlistnego, cebula świeża, chrzan świeży, kwiat wiązówki, pochrzyn, ziele krwawnika, ziele fiołka trójbarwnego, nasienie gorczycy białej i czarnej, kwiat i kora kasztanowca, kwiat arniki, korzeń łopianu, kłącze perzu, znamiona kukurydzy, ziele marzanki, korzeń mniszka, ziele nawłoci, ziele ostrożnia warzywnego, ziele owsa, ziele rdestu ptasiego, kwiat stokrotki, kwiat bzu, owoc kopru, ziele skrzypu, ziele dziurawca, owoc jałowca, paczki sosny, ziele uczepu, kora wierzby, korzeń wilżyny i kadzidłowiec.     

Bardzo pomocne są również gotowe mieszanki ziołowe, celowane bezpośrednio na stany zapalne jakim jest zapalenie stawów i mięśni. Gotowe zioła przeciwartretyczne i przeciwreumatyczne znajdziecie w naszej Zielarni.