Wczytuję dane...

Herbatki ziołowe na nerki

Herbatki ziołowe na nerki

Oczyszczaj nerki, dzięki mieszanką ziołowym to najskuteczniejsze i najszybsze przemywanie ich z różnych zanieczyszczeń.

Obfite picie niezbędne jest dla przemywania miedniczek nerkowych i zmniejszaniu ilości gęstych substancji w moczu. Medycyna ludowa dawno odkryła, że takie zioła jak np. skrzyp, kwiatostan lipy, liście brzozy, ziele dziurawca, liść pokrzywy, korzeń łopianu, ziele ruty, korzeń marzanny i wiele innych wpływają na nasilenie i częstotliwość skurczów miedniczek nerkowych i moczowodów, są silnie moczopędne, wypychając do pęcherza moczowego sole i inne zanieczyszczenia.

Bezpośrednio na rozpuszczenie kamieni wpływają substancje z dużą zawartością olejków eterycznych o specyficznym gorzko-chłodzącym smaku. Dużą ilość takich substancji zawiera piołun i wrotycz. Starożytni uzdrowiciele zalecali pić sok z wrotycza dla rozpuszczenia kamieni w nerkach, jak również olejek jodłowy, sok z czarnej rzepy, koper i sok z cytryny.

Herbatka na nerki

Oczyszczanie nerek za pomocą herbatek ziołowych to bardzo skuteczna metoda. Do tego celu wykorzystuje się mieszankę ziół moczopędnych:

  1. Majeranek
  2. Szałwia
  3. Melisa
  4. Ptasi rdest
  5. Ziele dziurawca
  6. Owoc dzikiej róży

To skuteczne zioła o działaniu diuretycznym. Na problemy z nerkami bardzo pomocny jest również napar z owoców dzikiej róży. A także wykorzystanie igliwia świerka, sosny lub jodły.

Igliwie jest dobrym źródłem witamin, szczególnie witaminy C, która sprzyja szybkiemu dotlenieniu zanieczyszczeń do postaci produktów końcowych i wydaleniu ich z organizmu, zawierają także dużo olejków eterycznych, które są silnym środkiem oczyszczającym.