Wczytuję dane...

DMSO

DMSO płyn – co to dokładnie jest?

A oto, dlaczego tak polecamy DMSO! To nasz faworyt na wszystko!

DMSO  (Sulfotlenek Dimetylu) to naturalny środek pozyskiwany z kory drzewnej, który można stosować zewnętrznie, jak i doustnie. To związek siarki organicznej, który jest 100% naturalny, dzięki czemu jest bezpieczny w stosowaniu oraz wykazuje szereg zdrowotnych właściwości. Ma postać bezbarwnego, bezwonnego i przezroczystego płynu. Delikatnie oleista konsystencja płynu DMSO sprawia, że znakomicie wchłania się w skórę oraz przyswaja. Preparat posiada wiele właściwości prozdrowotnych:

Przyspiesza zwalczanie stanów zapalnych 

– płyn DMSO stosowany na skórę doskonale się wchłania i znieczula tkanki skóry i mięśni. Dzięki temu przyspiesza leczenie stanów zapalnych, np. stawów oraz niweluje ból, który im towarzyszy. Polecany na choroby RZS, AZS, reumatyzm, a także dla sportowców, którzy trenują wyczynowo.

Zwalcza wolne rodniki i komórki nowotworowe 

– zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej stosują DMSO w płynie w celu leczenia raka. Badania wykazują, że środek zapobiega rozmnażaniu się komórek nowotworowych, dzięki czemu kuracja lekowa jest skuteczniejsza. Poza tym płynne DMSO zawiera w sobie związki siarki, które zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się organizmu oraz są główną przyczyną chorób serca i nowotworów.

Wspomaga gojenie ran 

–stosowany na ranę, wspomaga regenerację tkanek, dzięki czemu przyspiesza gojenie. W szczególności zalecany jest przy ranach jątrzących się, których proces gojenia jest utrudniony. W takim przypadku wystarczy delikatnie posmarować ranę i jej okolice płynem, aby złagodzić zaczerwienienie, ból oraz zapobiec zakażeniu.

DMSO w płynie na odleżyny 

- w celu zlikwidowania owrzodzeń i zapobiegania procesom gnilnym tkani skórnej. W przypadku głębokich ran, warto smarować je środkiem do końca okresu powstawania blizny, ponieważ znacząco zmniejsza jej widoczność. Polecany jest przy bliznach, a także na bóle zęba i problemy z dziąsłami.

Wspomaga pracę układu immunologicznego 

– przyjmowany doustnie w odpowiednich dawkach, wspomaga pracę układu immunologicznego. Dzieje się tak za sprawą zwiększenia liczebności tucznych komórek w tkance łącznej, która znajduje się we wszystkich tkankach organizmu. W ten sposób dochodzi do aktywacji układu obronnego, dzięki czemu organizm łatwiej i prędzej zwalcza: bakterie, grzyby, wirusy, drobnoustroje oraz wszelkiego rodzaju patogeny. 

Oczyszcza organizm z toksyn

– działa moczopędnie, z tego względu oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn. Może być stosowany w kamicy nerkowej w celu przyspieszenia wydalania ich z organizmu.  Poza tym działanie moczopędne niweluje obrzęki powstałe wskutek wstrzymania wody w organizmie. 

Nawadnia organizm 

– płynny DMSO stosowany na skórę poprawia jej wygląd. Przenika przez zewnętrzną warstwę oraz usprawnia transport substancji odżywczych do komórek. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza oraz odporniejsza na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. DMSO nawilża komórki i wywołuje zmiany w strukturze wody komórkowej.

Zwalcza zaburzenia psychiczne 

– badania wykazują, że DMSO może przywracać równowagę psychiczną, ponieważ działa przeciwpsychotycznie i przeciwlękowo. 

Wykazuje właściwości radioprotekcyjne 

– z tego względu w szczególności DMSO polecany jest osobom, które poddawane są promieniowaniu rentgenowskiemu. Ten rodzaj fal uszkadza komórki i prowadzi do wielu chorób, w tym nowotworów. Dlatego doustne przyjmowanie roztworu DMSO niweluje działanie szkodliwych promieni oraz wzmacnia tkanki, dzięki czemu stają się odporniejsze.

Dlatego DMSO zawsze mamy w zielarni i gorąco go polecamy wszystkim! Naprawdę, Ty też musisz go mieć w swoim domu!