Wczytuję dane...

Herbaty Zielone

Herbaty Zielone

Herbata zielona, czy tylko dla prawdziwych koneserów? Absolutnie nie! Zielone herbaty to bogactwo aktywnych polifenoli, które działają dobroczynnie na cały organizm. To sekret zdrowia dla wszystkich Chińczyków od ponad pięciu tysięcy lat, gdzie zielona herbata stanowi kolebkę zdrowotnej historii. Chociaż w Europie pojawiła się dopiero w XVII wieku, to szybko uzyskała miano zielonego eliksiru na szereg różnych dolegliwości. Początkowo znana była jako środek przeciw wzdęciom, na lepsze trawienie, a także jako lek przeciwreumatyczny, jednak popularność zyskała później, gdy zaczęto rozsławiać zieloną herbatę jako panaceum przeciwzakrzepowe, obniżające cholesterol, a nawet zapobiegające powstawania nowotworów.

Zielona herbata i jej właściwości:

Zielona herbata działa pobudzająco, dlatego najlepiej powinno się ją parzyć i pić w godzinach porannych, jako środek energetyzujący i witalizujący.

Może być zamiennie stosowana zamiast porannej kawy, gdyż jej działanie zwiększa koncentrację i pamięć, dając kopa na cały dzień.

Zielona herbata to skarbnica polifenoli, które pobudzają organizm do wytwarzania antyoksydantów, hamują rozmnażaniu się komórek nowotworowych i doprowadzają do ich obumierania.

Zielona herbata korzystnie wpływa na serce, przypisuje się jej zbawienny wpływ przeciwmiażdżycowy i przeciw zawałowy. Chroni przed nadciśnieniem i zapobiegają tworzeniu złogów cholesterolowych.

Działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie, zwalczając infekcje wirusowe i bakteryjne.

Korzystnie wpływa na trawienie i gdy jest przyjmowana wraz z kuracjami odchudzającymi, gdyż sprzyja przemianie materii, spalaniu tłuszczu i pobudzeniu trawienia, nawet po ciężkostrawnych posiłkach.

Zielona herbata to tajemnica długowieczności i przedłużonej młodości, to w niej znajdują się substancje, które usuwają wolne rodniki, powodujące starzenie się organizmu.

A więc tajemnica zdrowia Chińczyków została rozwiązana, a więc teraz zapraszamy na filiżankę zielonej herbaty z naszej Zielarni.