Wczytuję dane...

WITAMINY

Witaminy

Jeżeli coś jest mikroelementem, to potrzebujemy tego mało, jeżeli natomiast jest makroelementem to już dużo więcej jest potrzebne w organizmie. Witaminy to makroelementy i są niezbędne do prawidłowej pracy komórek. Odżywianie komórkowe opiera się właśnie na przyswojeniu odpowiedniej ilości mikro i makroelementów z pożywienia, tak aby organizm pracował na najwyższych obrotach, był zdrowy i w pełni sił. A komórki stały się w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację i maksymalnie efektywne funkcjonowanie.

 Bez witamin organizm staje się wyjałowiony, niczym gleba, które nie daję odpowiednich plonów. Dlatego człowiek staje się chory, słaby i bez energii. To sygnał dla nas, że powinniśmy zacząć przyswajać większą ilość witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowej pracy.

 Dlaczego warto zażywać witaminy

W dzisiejszych czasach nie doceniamy roli witamin. Są to składniki, bez których organizm nie potrafi wytworzyć odpowiedniej energii do prawidłowej pracy, staje się słaby i spada nam nastrój. Często już zwykłe suplementowanie witaminą D potrafi poprawić nam samopoczucie, zwiększyć siły witalne organizmu i zachować zdrowie. Organizm sam potrafi przyswoić odpowiednią dawkę witamin i robi to po przetworzeni pożywienia na płynne składniki, praca ta wykonywana jest w jelitach, gdzie to substancje aktywne przyswajane są przez kosmki jelitowe. Wszystko by było pięknie, jeśli wartość pożywienia była po prostu wyższej jakości, a niestety obecnie tak nie jest. Dlatego zmuszeni jesteśmy do dodatkowej suplementacji. Gdzie to niezbędne witaminy umieszczone są w małej kapsułce, a my bez problemu możemy je dostarczać do organizmu.

W Zielarni stworzyliśmy pełną ofertę witamin, o najwyższej jakości i doskonałej przyswajalności.

Magnez i cynk – gdzie ich szukać?

Magnez i cynk to pierwiastki niezbędne do prawidłowego rozwoju kości, układu nerwowego, ale także dla zdrowego wyglądu skóry, wzrostu włosów i paznokci. Znajdziesz je w takich produktach spożywczych jak banany, orzechy, kakao, gorzka czekolada, kasza gryczana, rośliny strączkowe, pestki dyni i słonecznika, olej jadalny oraz wątróbka i żółtko jaj. Zdarza się, że pomimo urozmaiconej diety organizm nie otrzymuje dostatecznej porcji witamin. W takich sytuacjach polecamy suplementację pierwiastków. Zamów magnez i cynk na naszej stronie, zadbaj lepiej o swoje zdrowie.