Wczytuję dane...

Herbatka na Jelita i Żołądek

Herbaty na Jelita, Herbaty na Żołądek

Dobrze funkcjonujący i zrównoważony mikrobiom człowieka to stan pełni zdrowia, gdzie nie ma żadnych chorób i innych dolegliwości. Jednak czy w dzisiejszych czasach jest to w ogóle możliwe do osiągnięcia? Czy jest możliwe stać się całkowicie zdrowym człowiekiem? Czy wystarczy się jedynie prawidłowo odżywiać według konkretnego kanonu dietetycznego, aby zadbać o swoje zdrowie?

Herbata na jelita

Konsekwencjami braku lub złego odżywiania bakterii jest niezrównoważony mikrobiom, który wywołuje szereg zaburzeń biochemicznych, spowodowany rozszczelnieniem jelita grubego. Tam gdzie brakuje populacji pożytecznych bakterii, to w tych miejscach zanika śluzówka i do przestrzeni międzykomórkowych wydostają się toksyny. Zaczynają się migreny, zmęczenie, kłopoty z zapamiętywaniem, miejscowe bóle jelita, spowolnienie pasażu treści jelitowej, zaparcia, wzdęcia, lekkie stany zapalne, dolegliwości trawienne, otyłość, cukrzyce, alergie, nietolerancje pokarmowe, choroby tarczycy, atopowe zapalenie skóry, choroby jelit i wiele innych. A wszystko to związane jest z nierównowagą w składzie i funkcji mikrobiomu jelita grubego. Szacuje się, że nawet 70% osób ma osłabiony mikrobiom jelitowy, a 30% dysbiozę.

Herbaty na żołądek

Aby sobie pomóc, zapraszamy do Zielarni po odpowiednie mieszanki ziołowe dla jelit. W ciele człowieka powinna być zapewniona równowaga, gdzie będą mogły prawidłowo rozwijać się i bytować pożyteczne bakterie. Najważniejsze jest dostarczanie odpowiedniego pokarmu bakteriom i składników odżywczych, które znajduj się właśnie w tych mieszankach ziołowych.