Wczytuję dane...

Herbatka na Oczyszczanie Organizmu

Herbatka na Oczyszczenie Organizmu

Już starożytni wiedzieli, że większość chorób była jedynie przejawem zatrucia organizmu, czyli skutkiem nagromadzenia odpadów. Brak całkowitego wydalania odpadów z jelita zamienia ciało w zbiornik toksyn i nieprzyjemnych odpadów. Dlatego tak ważne są regularne i systematyczne oczyszczania organizmu i przeprowadzane wiosenne detoksy. Jako dodatek do takich kuracji polecane są głównie mieszanki ziołowe o działaniu uspokajającym, rozkurczowym i oczywiście oczyszczającym organizm.

Absolutnie nie poleca się w tym celu żadnych syntetycznych środków przeczyszczających, leków i innych wyrobów chemicznych, jednie zioła i mieszanki ziołowe, które są idealne na wiosenne porządki organizmu, gdyż są naturalne dla organizmu i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Działają rozkurczająco, zmniejszając napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego oraz wzmagają ruchy perystaltyczne jelit, przeciwdziałają wzdęciom i kolkom jelitowym. Do takich ziół zaliczamy m. in. koper włoski, prawoślaz lekarski korzeń, kruszyna pospolita, lnica pospolita, babka lancetowata liść, senes liść, korzeń arcydzięgla, oraz nagietek lekarski.

Herbatka na oczyszczenie organizmu

Skutecznym środkiem o działaniu uspokajającym i rozkurczowym jest napar z kwiatów lawendy. Napar z korzenia pietruszki, działa w leczeniu wzdęć jelitowych. Odwar z owoców kopru skutecznie usuwa wzdęcia. A starannie dobrane zioła, takie jak pokrzywa liść, nawłoć ziele oraz znamiona kukurydzy, pobudzają nerki do działania, zwiększają filtrację nerkową, stymulując organizm do usuwania zbędnych produktów przemiany materii i oczyszczenia organizmu z toksyn.