Wczytuję dane...

Zioła na Jelita

Zioła na Jelita

Jelita są przez niektórych uważane za drugi mózg. Od prawidłowego funkcjonowania tego organu zależy bowiem ogólne samopoczucie. Chore jelita to często skutkują chorobami innych części organizmu. Właśnie dlatego warto o nie szczególnie dbać, np. przy pomocy ziół.

Zioła na jelita i związane z nimi dolegliwości to jedne z najbardziej docenianych za swoje właściwości naturalne preparaty lecznicze. Mogą być stosowane bardzo szeroko, ponieważ działają nie tylko na układ trawienny. Świetnie sprawdzają się jako stała część domowej apteczki. Stosowane doraźnie pomogą szybko zwalczyć dolegliwości bólowe związane z niestrawnością. Regularnie spożywane przyczynią się natomiast do oczyszczenia organizmu z resztek pokarmowych, toksyn czy bakterii i pozytywnie wpłyną na układ krwionośny.

Silne zioła na jelita

W tej kategorii produktów zgromadziliśmy najskuteczniejsze zioła na jelita. Wybraliśmy je starannie spośród setek innych ziół o podobnych właściwościach. Dzięki temu do domów naszych klientów trafiają wyłącznie sprawdzone mieszanki.

 Sprawdzone zioła na jelita

W ciele człowieka powinna być zapewniona równowaga, gdzie będą mogły prawidłowo rozwijać się i bytować pożyteczne bakterie. Najważniejsze jest dostarczanie odpowiedniego pokarmu bakteriom, aby były codziennie prawidłowo odżywione.

Konsekwencjami braku lub złego odżywiania bakterii jest niezrównoważony mikrobiom, który wywołuje szereg zaburzeń biochemicznych, spowodowany rozszczelnieniem jelita grubego. Tam gdzie brakuje populacji pożytecznych bakterii, to w tych miejscach zanika śluzówka i do przestrzeni międzykomórkowych wydostają się toksyny. Zaczynają się migreny, zmęczenie, kłopoty z zapamiętywaniem, miejscowe bóle jelita, spowolnienie pasażu treści jelitowej, zaparcia, wzdęcia, lekkie stany zapalne, dolegliwości trawienne, otyłość, cukrzyce, alergie, nietolerancje pokarmowe, choroby tarczycy, atopowe zapalenie skóry, choroby jelit i wiele innych. A wszystko to związane jest z nierównowagą w składzie i funkcji mikrobiomu jelita grubego. Szacuje się, że nawet 70% osób ma osłabiony mikrobiom jelitowy, a 30% dysbiozę.

Najlepsze zioła na jelita

Spożywając tradycyjne pokarmy, wciąż mamy niedożywioną mikroflorę jelitową, bo nie uwzględniamy w diecie lub w niewystarczającej ilości naturalnych prebiotyków i odpowiednich ziół, które przyczyniają się do odbudowy wyściółki jelita.

Do takich ziół należą: korzenie łopianu, korzeń mniszka lekarskiego, topinambur, salsefia, skorzonera, oman wielki, cykoria podróżnik, perz, pokrzywa, cebula, czosnek, pora szparagi pomidory, banany i wiele innych warzyw, owoców i ziół.

Są to rośliny, które w swoich korzeniach i bulwach, zawierają inulinę w znaczącej dla mikrobiomu ilości. Poprzez włączenie do naszej diety spożywania w różnych formach tych roślin: surowej, wyciskanych sokach, gotowanej i pieczonej możemy wykarmić nasz wewnętrzy ekosystem.