Wczytuję dane...

Zioła dla Kobiet

Zioła dla Kobiet

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, zbyt obfite lub skąpe krwawienia, bolesne miesiączki i inne zaburzenia związane z menstruacją, leczenie stanu zapalnego cewki moczowej, pochwy, upławów, nadżerki itp. Och… naprawdę, my kobiety nie mamy łatwo! Wypełniając wiele życiowych ról, często zapominamy o samej sobie. Co niestety ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z układów, narządów, które cierpią na tym najbardziej jest właśnie układ rozrodczy, gdzie kumuluje się stres, przemęczenie i frustracja, a także bakterie, grzyby i wirusy, które są przyczyną wielu niebezpiecznych i bardzo nieprzyjemnych dolegliwości . Dlatego w takich przypadkach  z pomocą przychodzą zioła, które są naturalnym i najzdrowszym sposobem na niektóre kobiece przypadłości.

Zioła dedykowane dla kobiet

Jest naprawdę wiele ziół, które powinny znaleźć się w domowej apteczce u każdej kobiety. Zawsze łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, a profilaktyka jest kluczem do sukcesu, tym bardziej, że problemy i dolegliwości związane z układem rozrodczym nie należą do najprzyjemniejszych. Naprawdę, wtedy, gdy już „boli” jest zdecydowanie za późno i często nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty i przepisaniu antybiotyku, jednak w początkowych stadiach, znakomicie sprawdzają się przykładowe zioła i mieszanki ziołowe. Do takich ziół należy:

Krwawnik, działa rewelacyjnie  na kobiece dolegliwości. Dzięki swoim właściwościom ziele krwawnika ma szerokie zastosowanie.

Napar z liści malin wspomaga pracę układu rozrodczego, szczególnie dobrze oddziałując na mięśnie macicy. Roślina ta świetnie sprawdza się w przypadku kobiet, które planują zajść w ciążę, ponieważ działa wzmacniająco na narządy rozrodcze.

Nagietek wykorzystywany jest w leczeniu objawów niektórych chorób układu rozrodczego, ma działanie uspokajające i rozkurczowe, dlatego jest szczególnie polecany przy dolegliwościach związanych z menstruacją bądź okresem przekwitania.

Wyjątkowo wysoka zawartość garbników katechinowych sprawia, że ziele pięciornika gęsiego ma silne właściwości przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Doskonale sprawdza się w zwalczaniu bólów miesiączkowych, których przyczyną są nadmiernie silne skurcze macicy, bo związki goryczkowe działają rozkurczowo na mięśnie gładkie macicy.

Pokrzywa dobra na wszystko! jest przydatna także przy infekcjach pęcherza moczowego, które ze względu na budowę anatomiczną dróg moczowych szczególnie często nękają kobiety. Działa bowiem przeciwzapalnie, tonizująco i moczopędnie. Jej właściwości przeciwzapalne i ściągające mają też zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych pochwy i upławów.

Każda kobieta powinna umieć się o siebie zatroszczyć, bo kto zrobi to lepiej, niż my same?