Wczytuję dane...

Herbatka na Odchudzanie i Przemianę Materii

Herbatki na Odchudzanie

Herbatka na odchudzanie i poprawę metabolizmu, czy w ogóle taka istnieje?

Herbaty na odchudzanie i przemianę materii to bardzo skuteczne narzędzie w walce ze zbędnymi kilogramami i ubocznymi produktami przemiany materii. Należy wiedzieć, że jednak samo picie herbaty jeszcze nikogo nie odchudziło, ale dobrze skomponowane napary ziołowe, mogą  okazać się wyjątkowo pomocne w utracie wagi, taka herbata może pomóc poskromić łaknienie i rozruszać uśpiony metabolizm.

Herbatki ziołowe na odchudzanie

Jako pierwszą wysuwa się na prowadzenie oczywiście herbata zielona, która znana jest ze swoich odchudzających właściwości. Badania wykazały, że regularne picie zielonej herbaty może przyspieszyć metabolizm i wspomóc utratę wagi. Dodatkowo, występuję, jako jeden z najczęstszych składników suplementów odchudzających i wspomagających redukcję masy ciała. Druga w kolejce to bardzo dobrze znana mięta, herbata z mięty przyczynia się do poprawy przemiany materii, wpływa na regulacje trawienia, ponadto silny zapach mięty pieprzowej może wywoływać reakcje węchowe w mózgu, które mają wpływ na apetyt. Jeśli planujesz odchudzanie, nie zapomnij wypróbować herbaty oolong, która genialnie podnosi poziom energii i poprawia zdolność do spalania tkanki tłuszczowej.

Jakie są inne polecane ziołowe herbatki na odchudzanie?

Chyba nikt nie pominie również ziół, takich jak morszczyn, guarana gurmar, naowocnia fasoli, korzeń mniszka lekarskiego, liść ostrokrzewu, liść morwy białej, pokrzywy, przytuli itp. wszystkie te zioła mają działanie moczopędnie, odchudzające i pomocne w przemianie materii.

Do mniej znanych, należy herbata rooibos i pue-ehr Naukowcy odkryli, że codzienne spożywanie tych herbaty spowodowało znaczną utratę wagi, zmniejszenie BMI i poprawę profilu lipidowego u badanych osób. Zaobserwowano redukcję tkanki tłuszczowej na brzuchu, rękach, nogach oraz zmniejszony apetyt wśród uczestników badania. Te herbata może również wpływać pozytywnie na poziom cholesterolu całkowitego oraz obniżać poziom trójglicerydów.