Ziemia Okrzemkowa
Ziemia Okrzemkowa
Ziemia okrzemkowa coraz bardziej popularna wśród konsumentów i naturoterapeutów
Ziemia okrzemkowa to biały proszek, doskonałe źródło krzemianów w tym krzemu, ale także innych minerałów takich jak wapń, sód, magnez i żelazo, które pomagają oczyścić organizm z toksyn. Diatomit, bo to jego inna nazwa posiada ostre i twarde cząsteczki, które bardzo dobrze oczyszczają układ pokarmowy, niszcząc drobnoustroje bez uszkadzania ścian jelit, jest przede wszystkim doskonałym detoksykantem. Okrzemki, czyli główny składnik ziemi okrzemkowej, można porównać do mikroskopijnych gąbeczek. Wędrując przez organizm, wchłaniają one po drodze toksyny, wirusy, złogi, metale ciężkie, a nawet pasożyty i pleśnie.
Ziemia okrzemkowa - Jak stosować?
Ziemia okrzemkowa to naturalnie występująca skała osadowa, która jest wyjątkowo dobrze przyswajalna dla organizmu. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu nie stanowi żadnego zagrożenia dla organizmu i może być przyjmowana zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci od 12. roku życia. Właściwości oczyszczające diatomitu pozytywnie wpływają na stan zdrowia oraz witalność i pomagają uporać się z problemami układu trawiennego, alergią oraz brakiem odporności.
Ziemia okrzemkowa dzięki dużej zawartości wapnia i magnezu powinna mieć częste zastosowanie w stanach zwyrodnieniowych, a także pourazowe i pooperacyjne, gdyż wyjątkowo wzmacnia takie części ciała jak chrząstki, ścięgna oraz kości.
Ziemia okrzemkowa
Dodatkowo bogactwo krzemu w ziemi okrzemkowej to istotny składnik budulca, z którego stworzony jest układ ruchu człowieka, ale nie tylko, gdyż krzem to podstawowy pierwiastek występujący we włosach, zębach, paznokciach, skórze, kościach, chrząstkach, mięśniach itp. dlatego uzupełnianie go za pomocą ziemi okrzemkowej okazuje się w każdej sytuacji niezwykle pomocne dla zdrowia i urody.
Podobne zastosowanie do ziemi okrzemkowej ma zeolit, który obecnie staje się coraz bardziej popularny, jako doskonałe źródło oczyszczania organizmu z metali ciężkich, toksyn i różnych złogów zalegających w organizmie.