Wczytuję dane...

Naturalne Oleje Tłoczone na Zimno

Naturalne Oleje Tłoczone na Zimno

Naturalne oleje tłoczone na zimno to bomby witaminowe, których potrzebuje organizm. Tłuszcze są składnikami odżywczymi niezbędnymi do życia. Bez nich niektóre witaminy nie mogłyby się wchłonąć. Są konieczne do prawidłowego działania układu krwionośnego. Potrafią nadać intensywnego, nieoczywistego smaku potrawom takim jak pizza czy sałatka. Przy okazji dostarczają cennych składników odżywczych, np. kwasów wielonienasyconych czy witamin A, E, B. Najlepiej używać ich na zimno (bez podgrzewania), dzięki temu mamy pewność, że nie stracą swoich wyjątkowych właściwości.

Naturalne oleje tłoczone na zimno – zastosowanie

Niektóre naturalne oleje tłoczone na zimno mają niezwykłe właściwości. Przykładem tego jest olej rycynowy, który przyspiesza perystaltykę jelit i od dawna jest stosowany jako lek na zaparcia. Ten sam olej jest znany także w kosmetyce. Stosowany zewnętrznie na brwi i rzęsy zagęści je, niesamowicie wydłuży i przyciemni. Innych olejów tłoczonych na zimno używa się natomiast do ciała, jako produkty nawilżające.

Naturalne oleje tłoczone na zimno - czy warto je stosować?

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowa i zbilansowana dieta. To dlatego doceniamy naturalne produkty pochodzące z ekologicznych upraw. Ich właściwości mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Być może to z tego powodu naturalne oleje tłoczone na zimno są coraz chętniej dodawane do wielu posiłków. Zawierają dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie produkować. Ty także zamów je do swojej kuchni!