Wczytuję dane...

Herbaty Czarne

Herbata Czarna

Herbata czarna kojarzona przede wszystkim z londyński tea time, czyli czas na herbatę, chwilę relaksu i pogaduchy w gronie najbliższych. To najbardziej rozpowszechniony napój zaraz po kawie. Chyba wszyscy znają jej smak, zapach i aromat. Czarna herbata ma walory smakowe, ale także, korzystne wpływa na zdrowie. Chociaż teoria ta jest często podważana, to jednak czarna herbata dzięki swoim aktywnym składnikom ma działanie prozdrowotne.  

Czarna herbata i jej prozdrowotne działanie

Dzięki zawartości polifenoli herbata ma działanie antyoksydacyjne, chroni komórki i tkanki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo, wspiera pracę układu immunologicznego, zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi, obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a także pomaga zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Czarna herbata wpływa korzystnie na cały układ pokarmowy, poprawia skład mikroflory jelitowej, hamując rozwój bakterii patogennych. Mocna, gorzka herbata bogata jest w garbniki działające ochronnie na błonę śluzową żołądka i jelit, ma zastosowanie podczas biegunek, zatruć, bólu brzucha i innych zaburzeń trawiennych.

Wspaniale dodaje energię, wpływa na pamięć i koncentrację, pobudza i zmniejsza senność. Wpływa na procesy myślowe, poprawia nastrój oraz zwiększa wydolność organizmu do pracy fizycznej jak i umysłowej.

Skład herbaty to bogactwo kwasów organicznych, witamin, soli mineralnych, ale także polifenoli, garbników i olejków eterycznych, dzięki czemu czarna herbata korzystnie poprawia nastrój i zapobiega negatywnej reakcji w czasie sytuacji stresowych.

Warto wybierać herbatę czarna liściastą, zwracać uwagę na wygląd i kolor liści. Kolor liści powinien być brązowy, brązowo-czarny lub brązowo-czerwony, z połyskiem. Nie powinna zawierać zanieczyszczeń i pyłów, dlatego w naszej Zielarni zwracamy baczna uwagę na wszystkie szczegóły i proponujemy tylko najwyższej jakości czarne herbaty.