Wczytuję dane...

ZIOŁA

Zioła

Wracamy do korzeni, do natury. Jak do natury to z całą pewnością, zaczynamy od ziół leczniczych. Nie musimy być znanymi zielarzami, aby móc skorzystać z ich cennych właściwości.  Zioła to skarbnica zdrowia, dostępne są wszędzie. To tak naprawdę, znane chwasty, które nie zostały przez nas jeszcze docenione. Wszystkie łąki, pastwiska góry, pola, pagórki skrywają w sobie wielką moc, jaką są zioła. 

Dlaczego warto stosować zioła?

Zioła to surowce lecznicze w formie roślinniej, znane człowiekowi od tysięcy lat. Zawierają związki organiczne, do których organizm jest przyzwyczajony, są naturalne, łatwo przyswajalne, synergiczne, dzięki czemu, kilka ziół prawidłowo połączonych tworzy potężną kurację zdrowotna dla człowieka. Zawierają w swoim składzie nie tylko witaminy i sole mineralne, ale przede wszystkim cenne garbniki, olejki eteryczne i całe spektrum czynnych substancji aktywnych, niezbędnych do prawidłowego  funkcjonowania organizmu człowieka: zwłaszcza trawienia, przyswajania pokarmów, wydalania, odtruwania, oczyszczania, dobrej przemiany materii i lepszego samopoczucia.

Najważniejszą zaleta przeprowadzanych kuracji ziołowych jest fakty, że nie ma skutków ubocznych, a nadmiar substancji czynnych organizm potrafi sam wyrzucić z organizmu. Zioła stosowane prawidłowo potrafią nie tylko leczyć wiele schorzeń i dolegliwość, ale także regenerują cały organizm doprowadzając go do homeostazy. Zioła mają w sobie antybiotyczne właściwości, stymulują organizm i aktywuj go do prawidłowej pracy.

Niestety w dzisiejszych czasach nie doceniamy i wartości i często źle stosujemy. Ale czy to nie odpowiedni moment, aby to zmienić i nauczyć się korzystać z ich niebywałej mocy?