Wczytuję dane...

MIESZANKI ZIOŁOWE

Mieszanki Ziołowe

W dzisiejszych czasach nie doceniamy wartości ziół, nie znamy się na nich, nie potrafimy rozpoznawać, prawidłowo stosować, a nawet i nazywać. Jednak, pocieszającym jest fakt, że trend się coraz szybciej zmienia na korzyść ziół i coraz chętniej sięgamy po mieszanki ziołowe w naturalnych terapiach leczniczych. Aby leczenie ziołami dawało pozytywny wynik, należy znać kilka podstawowych warunków: prawidłowe zbieranie, suszenie, przechowywanie, a przede wszystkim łączenie ich w odpowiednie mieszanki, pod daną jednostkę chorobową.

Synergiczne działanie ziół

Umiejętność prawidłowej kompozycji ziół to jedno z ważniejszych zadań w ziołolecznictwie. Umiejętne zestawienie ziół, czyli odpowiedni ich dobór, tak, aby związki czynne działały zespołowo i potęgowały swą aktywność, nie tworząc interakcji, to bardzo wymagające zadanie dla niejednego zielarza. Na szczęście my nie musimy się tym martwić, gdyż z pomocą przychodzą nam gotowe rozwiązania, jakim są mieszaki ziołowe. Są to prawidłowo dobrane zioła, które synergicznie potęgują swoją moc. Nie ma lepszych rozwiązań niż gotowe mieszanki ziołowe, gdyż zioła, uwielbiają być pite razem. Stosowanie ziół w pojedynkę, może nie tylko nie przynieść odpowiednich rezultatów, ale także szkodzić organizmowi, to bardzo ważna zasada w ziołolecznictwie.

Czyż to nie wspaniałe, że istnieją takie cudowne, gotowe mieszanki ziołowe, które nie tylko wspierają, aktywują, regenerują ale i uzdrawiają nasz organizm? Na naszej stronie melanieherbs.pl, znajdziecie wiele gotowych mieszanek ziołowych, pod dana dolegliwość. To wspaniałe rozwiązanie i zaoszczędzenie cennego czasu.