Wczytuję dane...

OLEJKI KOSMETYCZNE

Olejki Kosmetyczne

W ostatnich latach oleje zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny. Polacy pokochali ich uniwersalność i szerokie zastosowanie. Jedni używają ich do włosów, inni do makijażu, jeszcze inni do aromatycznych kąpieli, masaży bądź po prostu jako zamiennik balsamu. Chociaż należą do najprostszych i najtańszych kosmetyków, potrafią wywołać wrażenie prawdziwego luksusu i obcowania z naturą. Natomiast efekty ich stosowania są zniewalające.

Jakie mają właściwości i jak działają?

Olejki kosmetyczne

Olejki kosmetyczne mają różne właściwości. Dzięki zawartych w nich witaminach i składnikach odżywczych nawilżają, koją i ujędrniają. Niektóre z nich mogą złagodzić trądzik czy pomóc w walce z cellulitem. Za sprawą przyjemnych nut zapachowych wprowadzają w stan upragnionego relaksu. Prawdopodobnie dlatego tak często wykorzystuje się je w salonach SPA i odnowy biologicznej.

Olejki kosmetyczne sprawdzą się u całej rodziny i zastąpią kilka kosmetyków. Mogą być używane solo lub w połączeniu z innymi olejami. Umożliwią Ci tworzenie niepowtarzalnych mieszanek dostosowanych do potrzeb Twojej skóry.

Jakie właściwości mają olejki kosmetyczne?

Totalny HIT, poznaj metodę OCM, czyli demakijaż za pomocą naturalnych olejów!

To coraz popularniejszy zabieg chętnie stosowany przez kobiety w każdym wieku podczas wieczornej pielęgnacji. Za pomocą naturalnych olejów możemy w prosty i przyjazny dla skóry sposób pozbyć się z twarzy makijażu wraz ze zgromadzonymi w ciągu dnia zanieczyszczeniami oraz sebum.

Olejki kosmetyczne z powodzeniem mogą i powinny być stosowane dla każdego typu cery: tłustej, suchej, mieszanej, naczyniowej i trądzikowej.

Korzyści jakie płyną z tej  metody to, nie tylko skuteczny demakijaż, ale przede wszystkim, samo stosowanie na co dzień olejków kosmetycznych, spraw, że Twoja skóra:

- pozbędzie się przebarwień,

- rozjaśni się,

- nawilży,

- poprawi się jędrność i elastyczność.

 Rodzaje olejków kosmetycznych

Olejek kosmetyczny powinien być w 100% naturalny, nie rafinowany i zimnotłoczony w takiej postaci posiada najwięcej drogocennych składników i najlepiej wpłynie na naszą skórę. Aby uniknąć ewentualnych podrażnień warto wybierać olejeniezawierające dodatkowych substancji barwiących i zapachowych. Jest to wyjątkowo istotne, jeśli OCM zamierzamy wykorzystywać również do demakijażu oczu. Ponadto olejki kosmetyczne stosowane systematycznie i regularnie spowodują spłycenie i zniwelowanie zmarszczek, nadadzą blasku i świeżości skórze, a przy problemach skórnych i zmianach trądzikowych o połowę zmniejsza te dolegliwości.