Wczytuję dane...

Homocysteina

Homocysteina

Homocysteina to aminokwas naturalnie występujący w organizmie człowieka, który powstaje jako produkt przemiany innego aminokwasu – metioniny. Jest on dostarczany z pożywieniem i nie ma możliwości uniknięcia jego spożywania. Problem pojawia się, kiedy organizm nie potrafi samodzielnie metabolizować nadmiaru tego składnika. Prowadzi to do uszkodzenia naczyń krwionośnych, zaburzenia krzepliwości krwi i powstawania złogów i zakrzepów. To właśnie ten aminokwas, a nie cholesterol jest odpowiedzialny za powstawanie blaszek miażdżycowych, zwiększone ryzyko zawału serca czy udaru mózgu wywołanego niedokrwieniem.

Utarło się, że to cholesterol we krwi jest obwiniany za przyczynę większości chorób sercowo-naczyniowych. Według najnowszych badań głównym winowajcą jest jednak nadmiar homocyteiny!

Modulator Homocysteiny

Przyczyną podwyższonego poziomu homocysteiny jest nieprawidłowy styl życia. Zaczynając od złej diety (mało warzywnej, wysoko przetworzonej, cukrowej), po różne używki, ale także brak i nadmiar aktywności fizycznej. Jednak najczęstszą i najbardziej popularną przyczyną jest niedobór kofaktorów odpowiedzialnych za jej metabolizm. Problem jednak w tym, że wszystkie te substancje nie jesteśmy w stanie wydobyć z diety i muszą być suplementowane nie tylko w odpowiednich formach, ale i dawkach. W przypadku niedoboru odpowiednich witamin dostarczanie ich wraz z pożywieniem może być niezwykle trudne, ze względu na ilość pokarmu jakie należałoby spożyć, żeby uzyskać odpowiednie stężenie we krwi.

Co to jest homocysteina

Do głównych składników pomocnych w metabolizmie homocysteiny są: witaminy z grupy B: B12, B9, B7, B6, B4, B3, ale także TMG – betaina HCL, ekstrakty ziołowe z: kadzidła, karczocha, mięty pieprzowej, pączków drzewa miodowego, imbiru oraz kurkumy. Substancje takie jak: lecytyna, bromelaina oraz kwercetyna, a także diatomitowa ziemia okrzemkowa z prehistorycznych okrzemek o najwyższym stopniu czystości (zawiera ona amorficzny krzem, który jest szczególnie dobrze tolerowany i nie drażni błon śluzowych), to składniki, które pomocne są w walce z aminokwasem jakim jest  homocysteina. Bakterie Bifidobacterium breve to ważny szczep naszej flory jelitowej, który jest szczególnie istotne dla osób z nietolerancją histaminy.

Skorzystaj z naszych gotowych preparatów w Zielarni.