Wczytuję dane...

NASTRÓJ I ZDROWIE

Nastrój Wpływa na Zdrowie!

Kiedy jesteśmy pogodni, w dobrym nastroju, czujemy się bardziej energiczni, witalni i zdrowi. Jesteśmy po prostu szczęśliwi. Z drugiej strony, kiedy czujemy się gorzej psychicznie, widzimy również, że coś jest nie tak z naszym ciałem. Stajemy się smutni, czujemy się gorzej, a nasze ciało reaguje na to. Dlaczego tak się dzieje? Bo nastrój wpływa na zdrowie. W lepszym otoczeniu, pięknie pachnącym, ogólnie pięknym czujemy się po prostu lepiej. Mamy dobry humor, a na nas oddziałowuje to bardzo korzystnie.

Jak nastrój wpływa na nasze zdrowie?

Emocje wpływają na nasze funkcjonowanie fizjologiczne. Negatywne emocje nie tylko zwiększają podatność na infekcje. Mają również wpływ na czas trwania infekcji, a także na procesy leczenia. Wiąże się to z tym, że pozytywny nastrój uruchamia w ciele wydzielanie przeciwciał immunoglobiny A. Substancja ta chroni nas przed przeziębieniem.

Dlatego lepszy nastrój zwiększa lub zmniejsza odpowiedź naszego układu odpornościowego. Stwierdzono zatem, że ludzie, którzy mają negatywny stan umysłu lub cierpią z powodu długotrwałego stresu, częściej chorują. Są bowiem bardziej podatni na przeziębienie lub mniej odporni na poważniejsze choroby.