Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 zł
Producent: NatVita
Opis produktu

NatVita Ziemia okrzemkowa Diatomit FSF 

Ziemia okrzemkowa nazywana również diatomitem oraz ziemią diatomitową. Jest w pełni naturalną, mineralną skałą osadową. Składającą się z amorficznych skorupek okrzemek. Pochodzi z czystych złóż w Newadzie, co warunkuje jej wysoką jakość.
 
Ziemia okrzemkowa cechuje się ogromną ilością korzystnych właściwości, dlatego jest produktem często wybieranym przez klientów. Nazywana jest ona diatomitem oraz ziemią diatomitową. W jej składzie znajduje się niemalże 95 % amorficznej krzemionki SiO2 i 1 % krzemu krystalicznego. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż ziemia okrzemkowa jest mineralną, w pełni naturalną skałą osadową. Wysoką jakość gwarantuje jej fakt, iż wydobywana jest z czystych złóż w Newadzie w Stanach Zjednoczonych.

Czym jest Ziemia Okrzemkowa Diatomit FSF?

Ziemia Okrzemkowa Diatomit FSF jest miękką skałą zbudowaną przede wszystkim z krzemu. Charakteryzuje się właściwościami absorbcyjnymi, wiążąc jony amonowe, azot, dioksyny, metale ciężkie oraz niweluje zapachy. Stosowana z powodzeniem w celu uzdatniania wody, dlatego jest również głównym składnikiem wielu, wysokiej jakości filtrów wody.
 
Diatomit składa się z:
- krzemu
- sodu
- wapnia
- żelaza
- magnezu 
- cynku
- miedzi 
- boru 
 
Ziemia okrzemkowa składa się z mikroporów, które posiadają silnie ujemny ładunek elektryczny, dlatego ma zdolność przyciągania wody, lipidów, zanieczyszczeń, czy metali. Ziemia okrzemkowa jest zabójcza dla pasożytów. 

Zastosowanie:

Najpopularniejszymi zastosowaniami ziemi okrzemkowej jest jej zastosowanie jako:
 
- środek klarujący żywność
- odświeżacz powietrza 
- filtracja wody
 
Skład: 89% - 95% amorficzna krzemionka SiO2, mniej niż 1% krzemu krystalicznego.
 
Tylko 4% Al2O3.
 
 UWAGA: Produkt nie do spożycia!
 
Źródło pochodzenia: specjalnie wyselekcjonowane, słodkowodne złoża w Newadzie (USA).
 
Nie do spożycia!
Opinie Klientów
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również