Wczytuję dane...

ZIOŁA DO KĄPIELI

Zioła do Kąpieli

Zioła do kąpieli na różne dolegliwości, ale także do domowego SPA

Zioła do kąpieli to rewelacyjne antidotum na różne problemy skórne, alergiczne, bolące kość czy stawy. Dzięki dużej zawartości krzemianów pozytywnie wpływają na zdrowie organizmu. Kąpiele ziołowe lub półkąpiele tzw. nasiadówki, przyczyniają się do lepszego funkcjonowania organizmu. Odpowiednie zioła zalewa się zimną wodą i pozostawia na noc, następnego dnia całość podgrzewa się i wlewa do wanny. Kąpiel w ziołach powinna trwać około 30 minut, po takie kuracji nie należy wycierać ręcznikiem tylko owinąć się nim i położyć od razu do łóżka.

Lecznicza kąpiel ziołowa

Według literatury zielarskiej odpowiednie zioła bogate są w rozpuszczalną krzemionkę, która wykazuje korzystne działanie w artretyzmie, chorobie reumatycznej, kamicy nerkowej i schorzenie nerek. Są również wykorzystywane w chorobach skórnych, czyrakach oraz nadmiernej potliwości nóg. Zioła do kąpieli znacznie poprawiają wygląd skóry, elastyczność stawów, a także działają korzystnie na obolałe mięśnie. A więc kąpiel w ziołach to kuracja dla zdrowia ale także idealny zabieg do domowego SPA. Przyczyniają się do odprężenia ciała, relaksu i uspokojenia skołatanych nerwów.

Zioła do kąpieli - zastosowanie

Zanurz się w gorącej kąpieli ziołowej i przekonaj się o ich zbawiennych właściwościach. Dzięki zawartości składników aktywnych, uzyskamy lepsze ukrwienie skóry, zwiększymy elastyczność i jędrność i znacznie obniżamy podatność na różnego rodzaju alergie. Zioła do kąpieli pozytywnie wpływają na redukcje cellulitu, a także są przyjemnym uzupełnieniem terapii odchudzających. Przykładem ziół pozytywnie wpływających na skóry są: macierzanka, rozmaryn, szałwia, mięta pieprzowa, kasztanowiec, fiołek trójbarwny, pędy sosny czy koper włoski.

Pamiętać należy o kultowej słomie z owsa dedykowanej właśnie do kąpieli, która działa, krzepiąco na skórę, poprawia jej wygląd, a przede wszystkim zalecana jest wszystkim sportowca i osobom zmagających się z bólami artretycznymi.

Zapraszamy do naszej Zielarni po najlepsze zioła do kąpieli!