Wczytuję dane...

Zioła na Włosy

Zioła na Włosy

Wiele surowców zielarskich korzystnie oddziaływuje na skórę głowy, poprawia jej ukrwienie i ogranicza szybkość wypadania włosów.  Zaleca się picie naparów lub odwarów z odpowiednich ziół, warto regularnie stosować także płukanki do włosów z ziół, używać szamponów bez parabenów i SLS. Do najbardziej znanych ziół, które pozytywnie wpływają na ich zdrowie należą: liść brzozy, kwiat bławatka, szyszki chmielu, korzeń łopianu, ziele ostrożenia warzywnego, korzeń pokrzywy, kwiat rumianku, ziele skrzypu, kłącze tataraku, ziele bratka.

Preparaty ziołowe do włosów

W gotowych mieszankach ziołowych najczęściej znajdziemy: skrzyp polny, rdest ptasi, owies zwyczajny, pokrzywę, przytulię czepną, przywrotnik, przetacznik leśny, nagietek, dziką różę i słonecznik. Są to zioła, które w swoim składzie mają solidną dawkę krzemionki, niezbędna do utrzymania włosów, skóry i paznokci w dobrej kondycji. Niektóre zioła działają korzystniej od wewnątrz, pomagając w ogólnej poprawie stanu zdrowia i wyglądzie. Są to bardzo „kobiece zioła”, które mają wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzy, ale również układ hormonalny kobiety.

Minerały występujące w ziołach wzmacniają kości, paznokcie i włosy, warto stosować je regularnie, aby cieszyć się pięknym wyglądem swoich włosów.