Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 zł
Producent: ASTRON
Opis produktu

  Gorzkie Pestki Moreli 

  Gorzkie pestki moreli to skarbnica wielu witamin. Zawierają witaminę B17, B6, B1, minerały oraz niezbędne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe. Najważniejszą substancją, która znajduje się w gorzkich pestkach moreli jest  amigdalina, czyli witamina B17 (spotkać można ją również pod nazwą letril). Poza nią w pestkach znajdziemy również inne witaminy, w tym głównie A, B1, B6, B15, a także E. Ponadto w pestkach moreli zawarte są minerały, głównie magnez, potas, żelazo. Nie można również pominąć niezbędnych organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych.

  Amigdalina to związek, który nadaje pestkom specyficzny, gorzki smak oraz aromat. Witaminę tę znaleźć można przede wszystkim w gorzkich pestkach moreli, wiśni, czereśni oraz migdałach. Jej zasadniczą zaletą jest to, iż rozkłada się w organizmie na cyjanowodór (zwany również kwasem pruskim). Oczywiście spożycie tego produktu nie dostarcza wyłącznie witaminy B17. Dlatego też konieczne jest, aby skupić się również na innych składnikach odżywczych, które w nim znajdziemy. Witamina 15 (kwas pangamowy, antyoksydant) ma działanie pobudzające fizycznie oraz psychicznie, dzięki temu pestki moreli okażą się być doskonałym produktem dla osób zmagających się z niedoborem energii.

  Witamina E, zwana witaminą młodości jest doceniana głównie przez kobiety, które chcą przeciwdziałać starzeniu organizmu. Nie można również zapomnieć, iż ma ona silne działanie antyoksydacyjne, a także wspiera przeciwdziałanie bezpłodności.

  Kolejną niezbędną organizmowi witaminą jest witamina B1 (tiamina), jaka bierze udział w procesie generowania energii, dlatego też podwyższone jej spożycie zaleca się osobom regularne uprawiającym sport oraz chcącym zregenerować swój organizm.

  Ostatnia witamina z grupy B, czyli witamina B6 jest niezbędna sportowcom oraz osobom starszym. Jej niedobór może wiązać się z upośledzeniem układu nerwowego.

  Nie można również pominąć minerałów zawartych w gorzkich pestkach moreli. Potas kontroluje ciśnienie krwi, reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową oraz ma wpływ na prawidłową pracę nerek. Magnez z kolei jest istotny w wielu procesach, potrzebny jest kobietom w ciąży oraz osobom pracującym umysłowo oraz intensywnie ćwiczącym, żelazo natomiast odpowiedzialne jest m.in. za system odpornościowy oraz prace układu nerwowego. Jak widać w skład gorzkich pestek moreli nie wchodzi wyłącznie witamina B17, jednak szereg innych składników, dzięki którym okazują się być potrzebne w naszej codziennej diecie.

  Składniki: obłuszczone pestki moreli gorzkiej 100%


  Zastosowanie:
  Do bezpośredniego spożycia.
  Dzienne maksymalne spożycie dla osoby dorosłej: 6 pestek 

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przed zastosowaniem produktu sugerujemy zapoznanie się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.

  Opinie Klientów
  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również