Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 12.00 zł
Opis produktu

Tłuszcz gęsi sadełkowy 100%

Smalec gęsi (smalec z tłuszczu sadełkowego) ze względu na wysoką zawartość (ponad 2/3) NNKT - niezbędnch nienasyconych kwasów tłuszczowych zalicza się do zdrowszych tłuszczów zwierzęcych. Przeważa tutaj jednonienasycony kwas oleinowy (podobnie jak w oliwie z oliwek), którego spożywanie zaleca się w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Jego właściwości są powszechnie znane; m.in. obniża poziom złego cholesterolu (LDL), nie zmniejszając poziomu dobrego cholesterolu (HDL). To głównie on powoduje, że smalec gęsi jest delikatnym tłuszczem i po przekroczeniu temperatury pokojowej staje się półpłynny.

Zastosowanie w kuchni: Kucharze polecają go do smażenia, pieczenia i gotowania. W przeciwieństwie do innych tłuszczów smalec gęsi może być używany w wysokich temperaturach, nawet powyżej 200°C - bez niszczenia jego struktury molekularnej. Pod tym względem jest jednym z najlepszych tłuszczów do smażenia. Ze względu na nieprzeciętne walory smakowe polecany jest również dp smarowania pieczywa.

Zastosowania inne: Stosowany zewnętrznie (po dodaniu olejku rycynowego) jest bardzo pomocny w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów (kolan, łokci, biodra, kręgosłupa).
Do słoiczka smalcu gęsiego wlewamy opakowanie apteczne olejku rycynowego po czym dobrze mieszamy-wstrząsamy. Otrzymaną miksturę należy przechowywać w temperaturze pokojowej i co wieczór nacierać bolące stawy (przynajmniej 5 minut), tak aby wchłaniała się w ciało. Ulga zwykle następuje po dwóch tygodniach kuracji, ale dobrze jest  smarować jeszcze przez miesiąc.

Właściwości rozgrzewające: Małym dzieciom wetrzeć czysty smalec (bez dodatków) w piersi i plecy przed snem.

Wartość energetyczna w 100g produktu: 893kcal (3672 kJ)

Informacje dodatkowe:
Bez dodatków i konserwantów. Tradycyjny smalec o delikatnej konsystencji i szerokich walorach, pozyskany z polskiej gęsi.

Przechowywać w temperaturze od +5ºC do +18ºC (najlepiej w lodówce).

Data minimalnej trwałości: nie krótsza niż 2 miesiące

Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również