Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: NATURA WITA
Opis produktu

Chińska czerwona herbata Pu-erh

Herbata pu-erh uprawiana jest w Chinach. Liście tej odmiany podobnie jak herbaty czarnej podlegają fermentacji. Jest ona jednak krótsza niż w przypadku czarnej herbaty. Wpływa to na zawartość enzymów i polifenoli (taniin), których w pu-erh jest więcej. Czerwona herbata zawiera również makro i mikroelementy (wapń, mangan i fluor), teinę (pochodna kofeiny), olejki eteryczne. Ta odmiana herbaty słynie ze swoich „odchudzających” właściwości. To dzięki obecności tanin, herbata wpływa na regulowanie procesów trawiennych. Polifenole wykazują korzystny wpływ na ograniczanie wchłaniania tłuszczu, szybszemu przekształceniu go w energię oraz podniesienie termogenezy ciała co sprzyja „sprawniejszemu metabolizmowi”. Polifenole to substancje o działaniu antyoksydacyjnym. Związki te hamują reakcje rodnikowe zachodzące w każdej komórce ciała. Wolne rodniki prowadzą do uszkodzenia struktur komórek w tym DNA. Ich  nadmiar w organizmie, spowodowany nieprawidłową dietą, paleniem tytoniu, zanieczyszczeniami w powietrzu i żywności, a także lekami może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, w tym nowotworów, cukrzycy i demencji.

Polifenole wspomagają organizm człowieka również w walce z drobnoustrojami oraz biegunką i nieżytem żołądka. Podobnie jak czarna herbata, pu-erh ma działanie lekko pobudzające, a to za sprawą zawartej w niej teiny.

Skład: herbata czerwona pu-erh 100%

Uwaga: Nie zażywać, w przypadku alergii na produkt. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również