Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 zł
Producent: ARAM
Opis produktu

Olej rokitnikowy Aram Natura jest produkowany z owoców rokitnika syberyjskiego, rosnących na czystych ekologicznie obszarach.

Skład oleju rokitnikowego z rokitnika syberyjskiego Aram Natura:

Olej z owoców rokitnika otrzymany metodą ekstrakcji - 100%.

Karotenoidy nie mniej niż 230 mg/100 gr.

Olej rokitnikowy, zawiera w swoim składzie bardzo duże ilości flawonoidów (kwercytyny i rutyny), a także beta karotenu. Związki te działają antyoksydacyjnie (chronią komórki przed zmianami nowotworowymi). Flawonoidy wszechstronnie wpływają także na układ krwionośny,np. wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych.

 Ze względu na szeroki zakres użytecznych właściwości (immunomodulowanie, gojenie się ran, działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, żółciopędne, przeciwbólowe, onkochronne itp.), olej rokitnika bogaty w naturalne przeciwutleniacze i minerały był używany przez wiele stuleci w różnych zastosowaniach leczniczych i zapobiegawczych.

Korzyści z oleju rokitnika w chorobach układu pokarmowego

Przy regularnym stosowaniu wewnętrznym:

aktywuje zewnątrzwydzielniczą funkcję trzustki

poprawia trawienie

reguluje wydzielanie soku żołądkowego

poprawia funkcję ewakuacji jelitowej

znacznie poprawia metabolizm lipidów w wątrobie

pomaga przywrócić hepatocyty zniszczone przez alkohol lub toksyny, zapobiegając rozwojowi stłuszczenia wątroby.

Ponadto olej z rokitnika ma działanie otaczające i lecznicze w przypadku erozyjno-wrzodziejących zmian błon śluzowych przełyku, żołądka i jelit oraz zapobiega rozwojowi procesów zapalnych w układzie pokarmowym.

W związku z powyższym działaniem olej z rokitnika jest od dawna i tradycyjnie stosowany w kompleksowym leczeniu chorób, takich jak:

zapalenie przełyku

zapalenie żołądka i dwunastnicy

zapalenie żołądka o wysokiej kwasowości (nadkwaśne zapalenie żołądka)

wrzody żołądka i dwunastnicy

przewlekłe zapalenie jelita grubego

zapalenie jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego

włączany do diety w celu zapobiegania kamicy żółciowej i stłuszczenia wątroby.

Zastosowanie oleju rokitnika w chorobach i urazach skóry

Bogaty w substancje, które mają działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i gojące się rany (witaminy A, E, C, garbniki, magnez, flawonoidy, fitosterole, jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe) olej rokitnikowy znacznie poprawia procesy nabłonka w różnych chorobach skóry:

zapalenie skóry

zapalenie warg

trądzik

neurodermit

łupież lub łupież pstry

gruźlica skóry

wyprysk

ropne zapalenie skóry

czyraki

urazy skóry.

Jest skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych i poparzeń popromiennych, odmrożeń, skaleczeń i pęknięć skóry oraz trudnych do wyleczenia ran.

Co więcej, zewnętrzne zastosowanie olejku z rokitnika zapewnia wysoką jakość gojenia się skóry bez tworzenia się na nim szorstkich blizn lub blizn.

Karotenoidy, które są częścią oleju rokitnika (które są przekształcane w witaminę A w ludzkim ciele), odgrywają ważną rolę w syntezie wizualnych pigmentów siatkówki, a także znacznie zmniejszają ryzyko rozwoju różnych chorób rogówki i błony śluzowej oka.

Witaminy z grupy B, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nerwu wzrokowego i siatkówki, pomagają zapobiegać zmętnieniu soczewki i odgrywają rolę w zmniejszaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Witamina C i flawonoidy zawarte w oleju z rokitnika pomagają poprawić krążenie krwi w różnych częściach oka, zmniejszają ciśnienie śródgałkowe, a w połączeniu z witaminami A i E zawartymi w oleju z rokitnika, aktywnie hamują rozwój procesów zapalnych w narządach wzroku i chronią tkanki oka przed destrukcyjnym atakiem wolnych rodników .

Dlatego olej z rokitnika w postaci kropli lub jako część maści do oczu jest często stosowany w leczeniu oparzeń i urazów oczu, zapalenia powiek, zapalenia spojówek, jaglicy, zapalenia rogówki, uszkodzenia promieniowaniem oczu.

Do zapobiegania chorobom okulistycznym, takim jak zaćma, jaskra, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki żółtej, regularne wewnętrzne

Jak stosować olej z rokitnika?

W przypadku zapalenia przełyku zaleca się stosowanie oleju z rokitnika 3 razy dziennie, 1 łyżeczkę.

W przypadku zapalenia żołądka, wrzodów żołądka i dwunastnicy olej z rokitnika należy przyjmować 1 łyżeczkę 20 minut przed jedzeniem. Powinno się go przyjmować 21-28 dni.

Przy zwiększonej kwasowości soku żołądkowego olej z rokitnika należy zmyć alkaliczną niegazowaną wodą mineralną.

W przypadku oparzeń 1-2 stopnia, urazów skóry spowodowanych promieniowaniem, odmrożeń, odleżyn, ciężko gojących się ran, owrzodzeń troficznych, czyraków, przetok i innych urazów i chorób dermatologicznych, olej z rokitnika pipetą nakładamy na wcześniej oczyszczoną i umytą skórę, a następnie nakładamy na nią bandaż z gazy, który zmienia się co drugi dzień.

W przypadku hemoroidów i innych chorób proktologicznych zaleca się wprowadzenie do odbytu czopków z olejem z rokitnika (po wstępnym wypróżnieniu) (przebieg leczenia - 2 tygodnie).

Podczas leczenia takich chorób można również stosować kompresy zewnętrzne w postaci gazy nasączonej olejem rokitnika zwyczajnego (kompresy należy nakładać co najmniej 3-4 razy dziennie, czas trwania kompresu powinien wynosić co najmniej 1 godzinę).

Zaleca się łączenie zewnętrznego stosowania oleju rokitnika z jego wewnętrznym zastosowaniem (1 łyżeczka dziennie).

 Zastosowanie oleju rokitnika w kosmetologii:

Wysokie stężenie w oleju rokitnika substancji, które korzystnie wpływają na kondycję skóry, paznokci i włosów, determinuje różnorodne zastosowanie tego przydatnego, naturalnego produktu w kosmetologii.

Wnikając głęboko w naskórek i skórę właściwą, poprawia metabolizm i mikrokrążenie w tłuszczu podskórnym, promując odżywianie, zmiękczając skórę, a także chroni skórę przed wysuszeniem i złuszczaniem (mono- i wielonienasycone kwasy i witamina E zawarte w oleju z rokitnika niezawodnie chronią skórę przed utratą wody)

Przywraca skórze równowagę lipidową i kwasowo-zasadową

Poprawia jędrność i elastyczność skóry, eliminuje zmarszczki starcze i mimiczne (witaminy A, C i krzem, które są częścią oleju z rokitnika, stymulują naturalną syntezę kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry).

Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry związanemu z nierównowagą hormonalną związaną z wiekiem

Skutecznie i szybko regeneruje skórę uszkodzoną przez słońce lub oparzenia chemiczne

Zapobiega stanom zapalnym skóry i pomaga wyeliminować trądzik (olej rokitnikowy jest bogaty w substancje, które działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie i antyseptycznie na skórę)

Poprawia kondycję włosów i skóry głowy (olej z rokitnika wzmacnia meszki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów z łojotokiem, stymuluje wzrost włosów, nadając im blask i jedwabistość)

Olej z rokitnika, jest często stosowany zarówno w przemyśle kosmetycznym, jak i kosmetologii domowej do wzbogacania produkty do pielęgnacji skóry i włosów, a także jest stosowany w:

Różne maski i kremy do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się, zgrubiałej, dojrzałej, starzejącej się, tłustej i problematycznej 

Opinie Klientów