Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: NATURA WITA
Opis produktu

Herbatka Zioła Uspokajające z Makiem 

Działa odprężająco, łagodzi nadmierne zdenerwowanie oraz ułatwia zasypianie.

Kwiaty maku polnego

Mak polny kwietnie w okresie od maja do lipca, pięknymi czerwonymi kwiatami. Jak podaje dr Różański, kwiaty nie zawierają związków o działaniu narkotycznym. Wykazują natomiast działanie powlekające błony śluzowe i skórę, przeciwkaszlowe, przeciwzapalne i uspokajające. Napar z kwiatu maku działa osłaniająco na podrażnione gardło. Łagodzi kaszel i chrypkę. Tradycyjna fitoterapia zaleca go również w stanach zapalnych gardła i krtani. Napar i wyciąg z kwiatów maku stosowane są również w stanach nadmiernego zdenerwowania i bezsenności. Stosowane zewnętrznie na podrażniona skórę, nadmiernie łuszczący się naskórek, łagodzą ją i działają osłaniająco. W postaci okładów pod oczy i na powieki przynoszą ulgę zmęczonym oczom i spuchniętym powiekom.

Melisa liść

Literatura zielarska donosi, że melisa wykazuje działanie uspakajające, można ją stosować pomocniczo w terapii depresji oraz nerwic, a także w problemach z zasypianiem. Przyniesie ukojenie i odprężenie w stanach przewlekłego zmęczenia i stresu. Ponadto melisa pomaga wyregulować ciśnienie krwi, wspomaga pracę układu pokarmowego, delikatnie pobudza apetyt i przyczynia się do stymulowania układu pokarmowego do wydzielania soków trawiennych, a także łagodzi chorobę wrzodową. Napar z melisy wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dzięki czemu może być pomocny w kolkach, wzdęciach i bólu miesiączkowym. Ma również korzystny wpływ na infekcje bakteryjne i wirusowe jamy ustnej.

Lipa kwiatostan

Przetwory z kwiatostanu lipy wykazują lekkie działanie uspokajające, łagodzą nadmierną nerwowość i problemy z zasypianiem. Przyczyniają się również do działania rozkurczowego mięśni gładkich (np. podczas bolesnych miesiączek) oraz działają żółciopędnie. Przetwory z kwiatostanu lipy mogą delikatnie obniżyć ciśnienie krwi.

Sposób przygotowania: Do termosu wsypać 2 łyżki mieszanki ziół (2,0 g) i zalać szklanką (200 ml) wrzącej wody, zakręcić, odstawić na 5 minut. Napar spożywać w dwóch porcjach: 100 ml przed kolacją i 100 ml na 2 godziny przed snem.

Zalecana dzienna porcja: napar z 2 łyżek ziół (2,0 g)

Składniki: melisa liść (Melissa Folium), Mak polny płatki (Papaver Flos), lipa kwiatostan (Tilia Inflorescentia) 

Uwaga: 

Osoby zażywające leki lub chore, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Opinie Klientów