Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Opis produktu

PREL®blue – plaster chłodzący 

Hydrożelowy plaster chłodzący najnowszej generacji, oparty na innowacyjnej formule Hydronique. Zmniejsza obrzęki i łagodzi ból. Stosowany w stłuczeniach, sińcach, skręceniach, obrzękach pourazowych.

Dzięki hydrożelowej formule Hydronique, plastry PREL® blue

  • pozwalają aktywnemu składnikowi (mentolowi) łatwo wnikać w głębsze warstwy skóry
  • zapewniają szybki efekt
  • gwarantują bezbolesne usuwanie
  • nie powodują oparzeń ani podrażnień
  • pozwalają skórze oddychać

Działanie: PREL® blue – plaster hydrożelowy z mentolem jest produktem najnowszej generacji, posiadającym innowacyjny hydrożelowy system Hydronique®, będący nośnikiem mentolu. Hydrożelowa formuła sprawia, że jest on łatwy w użyciu, lepiej przylega do skóry oraz w przeciwieństwie do zwykłego plastra nie wysusza skóry, zapewniając jej ciągłe oddychanie i nawilżanie. Okład stosuje się miejscowo na skórę w celu złagodzenia napięcia i bólów mięśni.

Zawarty w nim mentol, poprzez swoje chłodzące działanie, zmniejsza obrzęki pourazowe oraz działa kojąco w bólach stawowo-mięśniowych m.in. barków, pleców i karku. Okład stosuje się wspomagająco w: obrzękach pourazowych, sińcach, nadwyrężeniach i naciągnięciach mięśni, zapaleniu ścięgien, zapaleniu kaletki stawowej, bólach o niewielkim nasileniu w okolicy stawów, kurczach mięśniowych.

Okład nie brudzi ubrania, jest pod nim niewidoczny. Bardzo łatwo go usunąć z powierzchni skóry, nie wywołując przy tym efektu depilacji.

Polecany jest dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. W przypadku dzieci młodszych można stosować po konsultacji lekarskiej.

Instrukcja użycia: Odciąć fragment okładu o wielkości dopasowanej do powierzchni i umiejscowienia bólu. Zerwać folię ochronną. Nałożyć klejącą stronę okładu na umytą i osuszoną skórę. Pozostawić na skórze maksymalnie przez 8 godzin. W razie konieczności powtórzyć stosowanie, nie częściej jednak niż 4 razy na dobę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: PREL® blue jest wyrobem medycznym nieinwazyjnym stosowanym wyłącznie na powierzchnię skóry. Stosowanie w czasie ciąży i karmienia piersią tylko po konsultacji z lekarzem. Okład przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego! Nie stosować bezpośrednio na rany ani na podrażnioną lub uszkodzoną skórę. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. W razie kontaktu z oczami natychmiast przemyć wodą. Po zastosowaniu dokładnie umyć ręce. Nie połykać.
W razie połknięcia natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie stosować jednocześnie z ogrzewającymi poduszkami elektrycznymi. Nie stosować okładu w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik plastra. Jeżeli pojawi się zaczerwienienie, należy skontaktować się z lekarzem. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po terminie ważności umieszczonym na opakowaniu. Ten sam plaster nie nadaje się do ponownego użytku.

Skład: mentol 5% oraz składniki pomocnicze: alcohol, polysorbate 80, sorbitan monooleate, sorbitol, kaolin, titanium dioxide, sodium polyacrylate, glycerin, polyacrylic acid, carboxymethylcellulose sodium, tartaric acid, sodium polyacrylate starch, emulsion of methyl acrylate and 2-ethylhexyl acrylate copolymer, silicon dioxide, purified water.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej w oryginalnym szczelnie zamkniętym opakowaniu, chroniąc od światła.

Postać: plastry o wielkości 8 x 12 cm 1 lub 3 szt. w opakowaniu.

Status produktu: wyrób medyczny
Wytwórca: Genexo Sp. zo.o.

Opinie Klientów