Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 12.00 zł
Opis produktu

DZIURAWIEC MACERAT 100% 

Dziurawiec to prawdziwe panacum zarówno na problemy skórne jak i bóle pochodzenia reumatycznego, kręgosłupa, lumbago czy nadwyrężenia mięśni. Jego przeciwobrzękowe działanie pomocne jest przy zapaleniu żył, wylewach podskórnych i krwiakach.
Właściwości maceratu z dziurawca:

  •  wyraźnie rozluźnia napięte mięśnie (np. rąk przy pracach wysiłkowych, łydek po całodniowym chodzeniu na    wysokich obcasach, odcinek krzyżowo lędźwiowy po całym dniu pracy stojącej itp)
  •   przynosi ulgę maluszkom podczas kolek niemowlęcych
  •   uspokaja bóle reumatyczne
  •   przyśpiesza gojenie wylewów podskórnych
  •   regeneruje tkanki
  •   pomocny przy skurczach mięśniowych
  •   używany przy "łokciu tenisisty"
  •   łagodzi oparzenia
  •    przynosi ulgę swędzącej skórze
  •   zmniejsza obrzęki przy zapaleniu żył

Dziurawiec, kiedyś szeroko stosowany w medycynie ludowej, teraz wraca do łask, dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu.

Ponieważ wzmaga wrażliwość na słońce, nie należy po użyciu oleju narażać skóry na działanie promieni słonecznych (dotyczy to również solarium)

Dzięki zawartości hyperycyny (czerwony barwnik) dziurawiec ma działanie antydepresyjne. Olejek ma intensywny czerwony kolor i przyjemny delikatny ziołowy zapach.

Atomizer ułatwia aplikację przy masażu.

Hypericum Perforatum Extract – wyciag z dziurawca - ma działanie regenerujace i łagodzace skórę. Znakomitym sposobem na ujędrnienie naszej skóry, jest zastosowanie oleju do masażu z dziurawca zwyczajnego, który ma nie tylko zbawienne działanie na naszą skórę, lecz również wspomaga pracę wątroby oraz wykazuje właściwości antydepresyjne. Działanie antydepresyjne przypisuje się substancji zwanej hiperycyną, zawartą w liściach dziurawca.

Po zastosowaniu omawianego oleju należy unikać bezpośredniej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Masaż olejkiem z dziurawca należy wykonywać w odpowiednich warunkach, najlepiej by było to ciepłe pomieszczenie, w którym możemy poczuć się w pełni zrelaksowani. Przed nałożeniem na skórę, olejek trzeba mocno wstrząsnąć, następnie delikatnie kropimy nim plecy i powolnymi ruchami rozprowadzamy po całej powierzchni pleców. Gdy skóra wchłonie cały olejek, całą procedurę można powtórzyć.

Po zakończonym zabiegu najlepiej przykryć plecy ręcznikiem i odczekać około dziesięciu minut, by skóra miała czas na odpoczynek po kuracji olejkiem z dziurawca zwyczajnego.

Uwaga: Po zastosowaniu nie korzystać z solarium i kąpieli słonecznych a w lecie nie opalać się, gdyż zawarta w dziurawcu hiperycyna zwiększa wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych (stosować wieczorem).

Opinie Klientów