Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 zł
Opis produktu

Kompres mocno rozgrzewający z gorczycy. Przeznaczony do miejscowego stosowania na skórze. Stosowany jest jako środek rozgrzewający oraz przeciwbólowy.

Preparat stosuje się w leczeniu objawów zapalenia oskrzeli, zapaleniа płuc, zapaleniа krtani i tchawicy, przy bólach głowy, bólach kręgosłupa, mięśniowych i kostno-stawowych.

Jest to preparat zawierający proszek z gorczycy (zmielona gorczyca). Stosowany jest jako środek rozgrzewający oraz przeciwbólowy.

Sposób użycia:  Przed użyciem kompresu wstrząsnąć nim i rozłożyć poziomo w celu uzyskania równomiernego rozprowadzenia proszku na całych kwadratach (saszetkach) kompresu. Nie zmieniając pozycji włożyć go na kilka sekund do ciepłej wody i położyć stroną z saszetkami na skórze. Górę przykryć suchym ręcznikiem.

Trzymać kompres na skórze 15-20 minut. Jak zaczyna mocno piec ściągamy kompres. Miejsce, na którym był stosowany, przez kilka dni trzeba przykrywać ciepłymi ubraniami (nie wolno przeziębić). Jeżeli ktoś ma wrażliwą skórę, to kompres można położyć przez gazę lub ręcznik papierowy.

Przeciwskazania do stosowania – uszkodzona skóra w miejscu nałożenia kompresu, zwiększona indywidualna wrażliwość, gruźlica, nowotwory złośliwe, żylaki.

Działania niepożądane – рrzy zwiększonej indywidualnej wrażliwości na gorczycę możliwe są miejscowe reakcje skórne.

Środki ostrożności – nie można stosować w obszarze serca oraz u dzieci poniżej 12 roku życia (dla dzieci są kompresy dziecięce).

W jednym opakowaniu 10 kompresów.

W każdym kompresie po 4 saszetki z gorczycą.

Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również