Wczytuję dane...

Zioła na Alergię

Zioła na Alergię

Zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy natura budzi się do życia i później, zaczyna się najpiękniejszy okres w roku, wszystko kwitnie, a wokół jest pięknie, pachnąco i kolorowo. Niestety zdecydowanie nie jest to taki piękny czas dla alergików, którzy to właśnie w tym okresie męczą się najbardziej. Alergia czyli często czerwone, swędzące plamki, niekiedy z wysiękiem lub rożne wysypki, egzemy, czyraki, infekcje, katary, zatoki, astmy i ogólnie pogorszony stan skóry. Drapanie, rogowacenie, łuszczenie i pogorszenie wyglądu skóry, to typowe objawy alergii. Naprawdę w tej sytuacji alergicy chyba bardzo nie lubą tej „pięknej” wiosny.

Preparaty na alergie, czy takie w ogóle istnieją?

Do najlepszych preparatów działających przeciwzapalnie i przeciwalergicznie można zaliczyć z całą pewnością zioła na alergię. Aby pomóc sobie w naturalny sposób zwalczyć objawy reakcji alergicznych, dobrze jest zastosować zioła jako uzupełnienie kuracji. Zioła są często antyalergiczne i warto je stosować na uczulenia skóry, astmę alergiczną, alergię pyłkową czy w przypadku alergii oczu.

Do ziół na alergię należą przede wszystkim:

Lukrecja gładka

Wykazuje silnie działanie przeciwzapalne, działa podobnie jak kortykosteroidy, ale nie powoduje skutków ubocznych, ponadto hamuje rozpad kortyzolu, czyli naturalnego kortykosteroidu wytwarzanego przez organizm.  Lukrecje nie wolno stosować dłużej niż sześć tygodni, a ze względu na bardzo sodki smak można uzupełnić odwar innymi ziołami.

Łopian większy

Zmniejsza stany zapalne w organizmie. Jest to najlepszy środek w leczeniu wielu schorzeń skórnych, pobudza układ odpornościowy do niszczenia bakterii, które pogarszają objawy alergii.

Mniszek lekarski

Podobnie jak łopian zawiera inulinę, która pomaga organizmowi pozbyć się szkodliwych bakterii. Roślina ta pobudza ponadto trawienie i wspomaga funkcje wątroby.

Wąkrota azjatycka

Można ją stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie jako środek wspomagający gojenie się uszkodzeń skóry łagodzący jej stany zapalne.

Jeżówka purpurowa

Zawiera wiele cennych substancji, które potrafią zwalczać infekcje, zmniejsza stany zapalne i wspomaga regenerację tkanki łącznej.

Żywokost lekarski

To oddawana ceniona roślina zawiera alatoinę, ważny składnik, który działa łagodząco na skórę, wspomaga regenerację komórek i przyspiesza gojenie.

Owies zwyczajny

To zioło o cennych właściwościach przeciwzapalnych, działa na skórę kojąco i regenerująco, pomaga łagodzić swędzenia oraz egzemę, zmniejsza podrażnienia skóry i wpływa na jej odbudowę.

Gorzknik kanadyjski i Mahonia pospolita

To rośliny z rodziny berberysowatych, zawarta w obu roślinach berberyna wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, zwalczając paciorkowce oraz gronkowce, a także pomagają organizmowi pozbyć się toksyn, które wywołują stany zapalne w organizmie.

Zioła na łuszczycę, zioła na kaszel alergiczny, zioła na katar alergiczny, a nawet zioła na alergie pokarmowe. Wszystkie te zioła będą pomocne na powyższe dolegliwość alergiczne. Dlatego warto się nimi wspomagać w czasie kuracji.