Wczytuję dane...

Na Uspokojenie

Naturalne Preparaty na Stres, czyli jak Poradzić Sobie ze Stresem

Osiągnęliśmy zenit jeśli chodzi o stres, który odczuwamy na co dzień. Dolegliwości związane z układem nerwowym stały się dla ludzi pierwszą chorobą 21 wieku. Zawroty głowy, zaburzenie widzenia, słuchu, utrata równowagi, nerwobóle, uporczywa bezsenność, zaburzenia mowy, zmiany osobowościowe, silny niepokój, pobudzenie nerwowe, depresja, a nawet i śmierć, to główne objawy, chorób układu nerwowego.

Jak sobie poradzić z przewlekłym stresem i czy na wszystko ma wpływ otoczenie i sytuacją, w której obecnie żyjemy? Od czego zacząć?

Wspomóż się melatoniną i tryptofanem, czyli kompleksy, które działają nasennie i ułatwią zasypianie wyjątkowo dobrze za sprawą zawartości L-tryptofanu. Tryptofan to związek organiczny, który jest białkowym aminokwasem, który bezpośrednio wpływa na wydzielanie melatoniny z szyszynki. Melatonina to związek organiczny występujący naturalnie w organizmie człowieka. Substancja ta jest syntetyzowana przede wszystkim w szyszynce. Osoby narażone na problemy ze snem, także ze względu na pracę zmianową lub pracę w nocy powinny zastanowić się nad suplementacją magnezu i cynku.

Preparaty na stres

Magnez ma działanie antystresowe i wyciszające, wiele z nas cierpi na niedobory magnezu, chociażby dlatego, że spożywa nadmiar kawy w ciągu dnia. Często też nasza dieta, jest zbyt uboga w produkty wysokomagnezowe. Cynk natomiast odpowiedzialny jest za pracę mózgu i regulację układu endokrynologicznego. Dzięki temu ułatwia regenerację podczas snu. Witaminy z grupy B to podstawowe witaminy pozytywnie wpływające na układ nerwowy, dlatego nie należy o nich zapomnieć!