Wczytuję dane...

Choroby nerek

Choroby nerek

Większość chorób nerek i układu moczowego wywołanym jest źle funkcjonującym układem trawiennym, a w szczególności wątrobą!

Zaburzenia nerek i innych częściach układu moczowego związana są z brakiem równowagi w wątrobie i pęcherzyku żółciowym. Nerki słabo funkcjonują, gdy zostaje osłabiony i zakłócony układ trawienny. Zadaniem nerek jest usuwanie produktów przemiany materii. Wchodzą w skład układu wydalniczego w organizmie. Dwie nerki tworzą dziennie do 150 litrów moczu pierwotnego, z czego dziennie wydalamy do około 1,5 litra, reszta ponownie krąży w organizmie. Nerki filtrują osocze krwi, które zawiera substancje odżywcze, przeciwciała, produkty przemiany materii, hormony, minerały i witaminy.

Na co dzień wydalamy z organizmu mocz, pot, gazy i kał, czyli produkty uboczne przemiany materii. Te produkty z łatwością mogą opuścić organizm, gdy drogi wydalania pozostają czyste i niezablokowane.

Co jednak dzieje się, gdy drogi wydalnicze są zblokowane?

Toksyczne produkty przemiany materii pozostają we krwi i limfie. Krew musi pozbyć się tych małych toksyn, więc zaczyna wyrzucać je do tkanki łącznej. Tkanka łączna składa się z limfy (płynny żel, w którym żyją nasze komórki). Limfa wychwytuje tych intruzów, stając się z czasem gęsta ja galareta. Substancje odżywcze, woda i tlen nie mogą swobodnie przez nią przechodzić, a komórki organów zaczynają być niedożywione odwodnione i niedotlenione.  Coraz więcej produktów przemiany materii trafia do nerek, które normalnie wydalane byłyby przez żyły i przewód piersiowy. Toksyny wydalane przez komórki nerek, często są tam zatrzymywane, co jeszcze bardziej wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie nerek. Przez to wszystko nerki stają się nadmiernie obciążone i nie są w stanie utrzymać normalnej równowagi płynów i elektrolitów w organizmie. Dodatkowo zaczynają wytrącać się z moczu sole i minerały, tworząc różnego rodzaju i rozmiaru kryształki i kamienie. 

Wszystkie główne choroby układu moczowego wywoływane są przez toksyczną krew, a więc krew pełną małych cząsteczek materiału odpadowego i nadmiaru toksyn, z którymi nie radzi sobie nasza wątrobą, czyli nasze laboratorium. Kamienie w wątrobie i pęcherzyku żółciowym mogą zakłócić trawienie, spowodować zator krwi i limfy, sparaliżować cały układ krwionośny, łącznie z układem moczowym. Gdy zaczynamy odtruwać wątrobę, usuwamy kamienie, wtedy układ moczowy ma szansę wrócić do zdrowia, pozbywając się nagromadzonych toksyn i kamieni oraz utrzymać równowagę płynów i normalne ciśnienie krwi. Jest to konieczne, aby wszystkie procesy w organizmie zachodziły skutecznie. Niedomagania nerek należy szukać zawsze najpierw w zatrutej toksynami wątrobie!

Zalecenia:

  • Nerki i wątroba nie lubią cukru i alkoholu.
  • Warto także unikać owoców (fruktoza obciąża wątrobę).
  • Należy zadbać o nawodnienie nerek i pić około 8-10 szklanek wody (płynów) dziennie.
  • Unikać przetworzonego i chemicznego jedzenia.
  • Dieta bogata w przetworzoną sól i inne sztuczne składniki również ma fatalny wpływa na prac nerek.
  • Wdrożyć ruch w codzienną aktywność.
  • Stosować magnez.
  • Pić zioła i herbatki oczyszczające nerki.

Jeśli mamy kamienie nerkowe, oprócz oczyszczania wątroby należy również oczyścić nerki, o czym w kolejnym poście.