Wczytuję dane...

Zakrzepica żył

Zakrzepica żył

Zakrzepica żył

Zakrzepica polega na powstaniu zakrzepu w żyle. Zakrzepowe zapalenie żył dotyczy zazwyczaj kończyn dolnych, choć może występować także w innych rejonach układu żylnego. Wskutek zaburzeń w prawidłowym przepływie krwi w żyłach pojawiają się stany zapalne, których konsekwencją są uszkodzenia śródbłonka wyściełającego ściany naczyń krwionośnych. W tych miejscach płytki krwi przyklejają się do śródbłonka, tworząc zakrzep. Zakrzep blokuje drożność żył i może powodować jej nieprawidłowy odpływ. Gdy zakrzep oderwie się od ściany żyły, doprowadza to do groźnego zatoru, a nawet i śmierci. 

Zakrzepy tworzą się poprzez problemy z krwią, która nie ma swojej prawidłowej jakości, tylko staje się bardzo gęsta i mało ruchliwa, niczym beton. Problem ten w ostatnim czasie nasilił się niemal o 80%...

Choroby żył powiązane są z sercem i całym układem krążenie w organizmie. Krew jest cudownym eliksirem życia, płynąca nieustannie żywi wszytki komórki w ciele człowieka. Transport odżywczy, wydalanie, czynności obronne, utrzymywanie równowagi biologicznej to główne zadania krwi. Narzędziem rozprowadzającym krew po całym organizmie jest serce, gigantyczna, niezmiernie ważna pompa, ssąco-tłocząca, pracująca bez przerwy. Niestety człowiek, zaniedbał i przestał uważać na jakość krwi, która ma swoje określone parametry. Jeżeli zakresy w badaniu morfologii krwi wahają się poniżej lub powyżej normy, należy być pewnym, iż powoli zaczynamy umierać od środka. Powodem jest brak tlenu, którego nie może przetransportować gęsta i lepka krew. Ponadto, erytrocyty, które odpowiedzialne są za transport tlenu, od niedawna zostały zdeformowane i zniekształcone, a bąbelek tlenu, nie wiedzieć czemu „wypada” ze swojego miejsca. Kapilary, czyli naczynia włosowate, które oczekują substancji odżywczych i tlenu nie dostają ich, a my obserwujemy obrzęki, zatory i martwice zwłaszcza  w kończynach.

Kuracja i leczenie zakrzepicy

Należy stwierdzić, iż zakrzepica, która była znana kiedyś, a teraz to zupełnie dwie odmienne formy. A diagnoza lekarza, że problemy z krążeniem często pojawiają się u pacjentów, którzy nawykowo zakładają nogę na nogę, noszą zbyt obcisłą odzież, czy uzależnione są od alkoholu, papierosów oraz kawy dawno odeszło do lamusa. Obecnie występuje „zakrzepica-naglica”.

Jak wspomóc się naturalnie przy zakrzepicy naglicy:

  • Zmiana diety na tłuszczową, a więc przeciwzapalną. Unikamy wszystkich przetworzonych, węglowodanowych i fast foodowych posiłków, uważamy na oleje roślinne. Jemy warzywa, podroby i tłuszcze, szczególnie nasycone.
  • Wspieramy się preparatami oczyszczającymi komórkę: NAC N-acetylocysteina (N-Acetyl-Cysteine), Glutation, Interferon, Zeolit, Kwas Humusowy, Płyn Lugola, DMSO, Ziemia Okrzemkowa, Boraks, Fenbendazol.
  • Wprowadzamy mikro i makro elementy: mumio, witaminy A,D3,E,K2, B complex, minerały: cynk, selen, msm, potas, magnez, chrom, żelazo, jod itp.
  • Duże dawki witaminy C, a najlepiej wlewy z Askorbinianu Sodu i DMSO!
  • Suplementy wspierające: Diosmina, Hesperydyna, Kwercytyna, OPC, CBD, Kwas nikotynowy, Adaptogeny i Resweratrol.
  • Kuracja ziołowa na zapalenie zakrzepowe żył.
  • Gotowe mieszanki ziołowe i preparaty w sklepach zielarskich na krążenie.
  • Grzyby (muchomor, chaga, reishi, itp.).
  • Hirudoterapia, czyli terapia pijawkami.

Aby nie dopuścić do rozwoju zakrzepicy, warto codzienną dietę wzbogacić w powyższe suplementy diety i odpowiednie kuracje. Ponadto wyciągi z ruszczyka kolczastego, kasztanowca, perełkowca japońskiego, gorzkiej pomarańczy, a także miłorzębu japońskiego, liści winorośli właściwej, oczaru  posiadają właściwości wspomagające działanie układu krążenia oraz przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi, tym samym zapobiegając powstawaniu zatorów żylnych.

Mieszanka ziołowa na zapalenie zakrzepowe żył Klimuszki:

Po 50g: ziele nawłoci, ziele jemioły, liść ruty, ziele serdecznika, kwiatostan głogu, kwiat wiązówki, kora wierzby, kwiat bzu czarnego, liść brzozy.

Pić 2-3 dziennie po szklance przed posiłkiem.

To nie są porady medyczne, ani zalecenia lekarskie. Nie leczymy i nie namawiamy do tego.
Jeśli potrzebujesz udaj się do lekarza!