Wczytuję dane...

Czym jest i jak poprawnie wpierać Hashimoto?

Tarczyca, inaczej nazywana gruczołem tarczowym jest jednym z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego u człowieka i jest zlokalizowana na przedniej części szyi. Jest jednym z najważniejszych organów w układzie hormonalnym człowieka. Tarczyca odgrywa kluczową rolę w procesach tlenowego metabolizmu, zachowania bilansu energetycznego, produkcji ciepła i nie tylko. Pogorszenie stanu tarczycy może zmieniać metabolizm, wywoływać problemy trawienne, wpływać na apetyt, stan skóry i włosów itd.

Wzdłuż boku tarczycy przechodzą ważne dla funkcjonowania mózgu i głowy naczynia krwionośne. Mózg, wysyła informacje do przysadki mózgowej. Przysadka mózgowa przez TSH stymuluje tarczycę, do produkcji FT3 (trójjodotyronina), FT4 (tyroksyna). Z FT4 tworzy się FT3 albo rFT3.

Choroba Hashimoto charakteryzuje się tym, że powstają przeciwciała, które powodują niszczenie tarczycy, gruczoł się zmniejsza.

Taki gruczoł staje się stopniowo niewydolny, nie produkując odpowiedniej ilości FT3, FT4. Dlatego mózg odbiera sygnały, aby przysadka mózgowa zwiększała produkcje TSH.

Co wtedy dzieje się z tarczycą?

Nadprodukcja TSH, którą zwiększyła przysadka, sprawia, że tarczyca chce rosnąć, niestety po przeciwnej stronie przeciwciała anty-ATPO lub anty-ATG powodują zanik tarczycy. Taki obraz diagnozujemy podczas badań. Nasze TSH poszło znacznie do góry. Skupiając się na tym, aby TYLKO obniżyć TSH, nie zwracając uwagi na prawdziwą przyczynę, czyli przeciwciała ATPO, ATG, czynimy ogromne zaniechanie, a tak naprawdę krzywdę. A więc podając leki (chętnie przepisane przez lekarzy), które mają obniżyć TSH, tak naprawdę hamujemy regenerację tarczycy, która właśnie w tym czasie niszczona jest przez zupełnie coś innego, a mianowicie przeciwciała! To samo się dzieje, gdy widzimy wynik w normie TSH, a produkcja FT3, FT4 spada cały czas, znowu widzimy niszczenie tarczycy.

Ponadto na niekorzyść pacjentów zmienia się normy FT4, FT3 i TSH tak, aby sztucznie tworzyć problemy z tarczycą, a następnie wpycha się „cudowną pigułkę” . (Hormony tarczycy są w niektórych przypadkach wskazane, ale tylko gdy czujemy się naprawdę słabo). A nie gdy obrazuje to zafałszowany wynik TSH. Przy chorobie Hashimoto gruczoł maleje, a metabolizm człowieka próbuje utrzymać się na tym samym poziomie.

Tak naprawdę tarczyca dla organizmu człowieka to taka latarnia morska, motor napędowy który ma zadanie wszystkie mikro i makro elementy po całym organizmie równomiernie rozprowadzać. Choroba tarczycy świadczy o jej „niedożywieniu witaminowo-minerałowym, kiedy to np. brak cynku i selenu sprawia, że konwersja z T4 do T3 nie może zajść. Innym przykładem jest to, że tarczyca tak naprawdę głoduje jodowo, oraz, że w innych komórkach jest także nie wystarczająca jego ilość.

Jaka jest prawdziwa przyczyna chorób tarczycy?

Niedożywienie tarczycy spowodowane jest chorobą jelit! To jest prawdziwa przyczyna chorób tarczycy! Niedożywienie w mikro i makro elementy, takich jak: jod, selen, cynk, krzem, magnez, wapń, potas, bor, witamin z grupy B i A, D3, E, K2mk7. Tarczyca nie otrzymuje odpowiednich mikro i makro elementów, których po pierwsze w dzisiejszych czasach jest mało w pożywieniu, a po drugie często już nadwyrężone i chore jelita, nie potrafią „wyciągnąć” z pożywienia. Jest ogromna korelacja, chorób tarczycy m.in. Hashimoto i złego stanu jelit. Aby zacząć leczyć choroby tarczycy, najpierw należy zacząć od jelit, a więc uzdrowić je! Dodatkowo inne czynniki wpływają negatywnie na tarczycę np. metale ciężkie, stres, choroby autoimmunologiczne itp.

To nie są porady medyczne, ani zalecenia lekarskie. Nie leczymy i nie namawiamy do tego.
Jeśli potrzebujesz udaj się do lekarza!