Wczytuję dane...

Jak powinna przebiegać kuracja na odrobaczanie?

Filiżanka z naparem ziołowym

Temat ten jest niezmiernie ważny, gdyż szacuje się, że ogólnie społeczeństwo ma lub może mieć pasożyty, które często są przyczyną wielu chorób i poważnych schorzeń w naszym ciele. Pasożyty czynią w naszym organizmie spustoszenie. Ograbiają nas z cennych składników odżywczych, a ich toksyny zatruwają organizm, powodując m.in. alergie, bóle głowy, kłopoty ze snem i wagą oraz zaburzają prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Często również są przyczyną poważnych schorzeń autoimmunologicznych, a nawet wielu chorób przewlekłych występujących obecnie.

Jakie preparaty na odrobaczanie wybrać?

Naturalne preparaty na odrobaczanie to idealne zamienniki aptecznych środków przeciw pasożytom czy grzybom. Umożliwiają one wygodne stosowanie ziół pod postacią herbat, naparów, wyciągów, tabletek, kapsułek czy nalewek ziołowych.

 Do niezawodnych preparatów na odrobaczenie zaliczamy liście orzecha włoskiego, wrotycz, brodziuszkę wiechowatą, kamalę, bylicę roczną, piołun, goździki, oman, tymianek, tatarak kłącze, dzika marchew nasiona, koper włoski, pestki dyni surowej, szałwia, oregano, kozieradka, liść oliwny, ziele macierzanki, czarny orzech łupina i inne zioła z rodziny ziół gorzkich. Naturalne preparaty na odrobaczenie są bezpieczne i mają niewielkie przeciwskazania do ich używania. Na ogół mogą być więc wykorzystywane przez całą rodzinę.

Jak często brać preparaty na odrobaczenie?

Nawet najbardziej higieniczny tryb życia oraz dieta bogata w składniki odżywcze i witaminy nie uchronią nas przed pasożytami. Są one w stanie znaleźć sposób, aby zadomowić się w ludzkim organizmie praktycznie zawsze. Także niewłaściwe leczenie farmakologiczne może być przyczyną zarobaczenia. Zioła oraz inne rośliny od dawna wykorzystuje się do walki z pasożytami nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Naturalne preparaty ziołowe na odrobaczanie to rozwiązanie dla całej rodziny, które powinny być stosowane regularnie. Absolutnym mitem jest praktyka kuracji raz na rok, to zdecydowanie za rzadko. Kuracje na odrobaczanie powinny być przeprowadzane 1-2 raz w miesiącu w pełni i nowiu księżyca, przez 7 dni w tygodni, z dwu tygodniową przerwą. Istnieje wiele właściwych kuracji na odrobaczanie, a do takich należą: kuracja Huldy Clark, kuracja Pana Adolfa Kudlińskiego, Pani Barbary Kazany, Pana Łukasza Lubickiego i innych.

Schemat przeprowadzania kuracji na odrobaczanie

1) Wybrany kompleks ziołowy na pasożyty stosujemy przez 7 dni w pełni księżyca i powtarzamy kurację 7 - dniową w nowiu księżyca .

Dawkowanie: 2 razy dziennie po 15 kropli, które rozpuszczamy za każdym razem w 100 ml wody. Rano pijemy na czczo drugi raz po południu/wieczorem też na czczo, czyli nie łączyć z jedzeniem. Tak przez okres tygodnia. Następnie robimy przerwę dwa tygodnie i kurację powtarzamy.

2) Jednak najbardziej niebezpieczne, gorsze od robaków są toksyny: wirusy i bakterie które wychodzą z padłych pasożytów, dlatego bardzo ważne jest, aby zastosować razem z kuracją produkty, które „złapią” toksyny, np.: węgiel aktywny, karob, ziemię okrzemkową, zeolit, chlorellę. Preparaty te mają na celu związanie padłych wirusów i łatwiejszego pozbycia się ich z organizmu. To jest bardzo ważny aspekt kuracji. Nie sztuką jest wybić pasożyty, sztuką jest się nie otruć, przy ich zabijaniu.

  • Węgiel aktywny pić 1-2 łyżki z ciepłą wodą (40 stopni) 200ml między posiłkami lub przyjmujemy 3-5 kapsułek węgla aktywnego i popijamy wodą, w trzecim dniu od rozpoczęcia kuracji, to samo karob 1-2 łyżki zalać gorącą wodę, pijemy na wieczór (to  przypadku dzieci). Ziemię okrzemkową przyjmujemy łyżeczkę lub dwie na wieczór rozpuszczoną w  wodzie, podobnie zeolit lub chlorellę. Nie muszą być użyte wszystkie wymienione produkty. Należy wybrać jeden lub dwa konkretne.
  • Płyn lugola również ma takie właściwości, neutralizuje toksyny, szczególnie salmonelle. Pić na czczo od 2 do nawet 20 kropelek z wodą 100ml, nie łączyć z witamina C.
  • Mieszanki ziołowe na nerki pijemy 1-3 kubki dziennie (małymi łykami).

3) Również istotne jest, aby w czasie kuracji pić dużo wody, w celu wypłukania toksyn oraz mieszankę ziołową, która działa efektywnie na cały organizm, szczególnie warto zwrócić uwagę na zioła, które usprawniają pracę nerek np. herbatka na nerki, na limfę, na przeminę materii, w których są zioła takie jak: liść brzozy, pokrzywa, przytulia, nawłoć, pietruszka, znamiona kukurydzy, rdest ptasi, skrzyp, perz, podagrycznik, lubczyk itp..

4) Koniecznie w celu odbudowy flory bakteryjnej należy zastosować probiotyki, zakwasy i jeść dużo kiszonek, które odbudowują właściwą florę. Należy także zmienić dietę. W czasie trwania kuracji unikamy słodyczy, nabiału, alkoholu i staramy się ograniczać węglowodany. Posiłki posypujemy ziołami typu oregano, tymianek, majeranek rozmaryn, lubczyk itp.

Lewatywy:

Polecam lewatywy, gdy robimy odrobaczanie!

Najbardziej znaną metodą oczyszczania jelita grubego jest użycie dwóch litrów ciepłej wody (38-40 stopni), dodajemy do niej 1-2 łyżki stołowe soku z cytryny lub octu jabłkowego 6% i za pomocą irygatora wlewamy ją w jelito grube. W pierwszym tygodniu zabiegi powtarzamy codziennie, w drugim tygodniu co drugi dzień, w trzecim tygodniu co trzeci dzień, w czwartym tygodniu co czwarty dzień itd. Aż dochodzimy do momentu wykonywania jej raz w tygodniu. Starożytni uzdrowiciele radzili, aby zabiegi lewatywy wykonywać od zachodu słońca do wieczora.

Warto w tygodniu wraz z odrobaczaniem, wprowadzić lewatywę i robić codziennie jedną!

To nie są porady medyczne, ani zalecenia lekarskie. Nie leczymy i nie namawiamy do tego.
Jeśli potrzebujesz udaj się do lekarza!