Wczytuję dane...

Sztuką nie jest chwilowa detoksykacja organizmu, a całkowita i kompletna zmiana stylu życia.

Półmisek owoców

Badania opublikowane na ponad 9000 osób, jasno stwierdziły, że osoby po przeżytych chorobach, wprowadzają niewielkie lub żadne zmiany w swój styl życia po remisji. A tylko 1 na 20 osób postępowała zgodnie z wszystkimi głównymi aspektami zdrowego stylu życia. Jeśli nie chcemy wziąć odpowiedzialności za swoje zdrowie, będziemy cierpieć z powodu konsekwencji. Wybór należy tylko do nas! Koniecznością jest jednak zmiana naszego nastawienia do chorób przewlekłych i ich przyczyn, jeśli chcemy pozbyć się i usunąć z naszego społeczeństwa prawdziwy problem, jakim jest toksyczny, niezrównoważony, hulaszczy i niezdrowy styl życia.

Detoksykacja organizmu będzie jedyną skuteczna metodą leczenia w przyszłości, a także najlepszą formą pozbycia się zbędnych kilogramów! Należy mieć świadomość, że im więcej tłuszczu człowiek ma zgromadzone w swoim obwodzie, tym więcej toksyn zgromadził w ciele.

Czasem jednak jeszcze gorsza sytuacja,  jest w przypadku ludzi szczupłych, którzy tłuszcz mają bardzo mało, a wszystkie zanieczyszczenia z łatwością dostają się do komórek, zamiast w pęcherzyki tłuszczowe.

Co zrobić żeby zadbać o siebie?

Człowiek, który nie dba o siebie na co dzień staje się po prostu bardzo zanieczyszczony. Im mniej zwracamy uwagę na swój styl życia, tym stajemy się bardziej brudni. A co groźniejsze "brudny" organizm to  tlące i przewlekłe stany zapalne, krążące zanieczyszczenia w krwioobiegu i stale zakwaszone komórki, które bez dostępu do tlenu, mikro i makroelementów, obumierają albo przekształcają się, doprowadzając tym samym do wielu problemów zdrowotnych.

Dlatego skutecznym rozwiązaniem będzie pozbywanie się toksyn z organizmu za pomocą samodzielnie i systematycznie przeprowadzanych terapii naturalnych oraz zaadaptowanie zdrowego stylu życia na lata nie na lato! Rok ma 365/366 dni, gdzie około 150 dni w roku to święta i weekendy nie licząc oczywiście okazji prywatnych i rodzinnych typu rocznica ślubu, urodziny, dzień mamy, walentynki, tłusty czwartek itp. łącznie takich dni w roku mamy ponad 200, gdzie prawdopodobieństwo występowania grzeszków dietetyczne jest ogromne, ba... zapomniałam, jeszcze: wakacje, ferie i urlop.

Na czym powinna polegać detoksykacja?

Zarzut typu "detoksykacja organizmu to nabijanie ludzi w butelkę - to nie działa" jest naprawdę niepoprawnym. Należy wiedzieć, że jeżeli większą część czasu w roku prowadzimy niezdrowy styl życia, to nie ma co się dziwić, że przysłowiowy trzy-dniowy detoks sokowy może przynieść więcej szkody niż pożytku lub dwu-dniowa kuracja oczyszczająca absolutnie nie pomoże. Chwilowa detoksykacja organizmu, a kompletna zmiana stylu życia to olbrzymia różnica!

Zdrowy styl życia to zasada 80% na 20%, a nawet i 100% w reżimie terapeutycznym, kiedy to odżywiamy się prawidłowo, wdrażamy ruch, zioła, suplementy i inne terapie naturalne. To nie jest żadna magiczna pigułka, tabletka, czy kapsułka. Tak naprawdę na żadną przypadłość nie ma leku w formie pigułki. Tego zostaliśmy nauczeni, abyśmy tak myśleli. Należy pamiętać, że organizm ma wrodzoną zdolność do uzdrawiania się, a choroba to kryzys toksyczności, z której organizm próbuje nas ratować, próbując usunąć w tym czasie prawdziwą przyczynę choroby, czyli TOKSYNY z organizmu.

Choroba = proces zdrowienia