Jakie funkcje pełni niedoceniany pęcherzyk żółciowy?
Zdrowie jest naturalnym rezultatem zdrowego układu trawiennego! Chroniczne problemy trawienne doprowadzają do zatorów limfatycznych i zatrucia całego ciała odpadami produktów przemiany materii, które zamiast na bieżąco usuwane z organizmu, krążą w krwiobiegu. Problemy z trawieniem doprowadzają również do powstawania zatorów wątroby i dróg żółciowych. Obecność kamieni żółciowych w wątrobie i pęcherzyku żółciowym sprawia, że trawienie staje się bardzo utrudnione, dodatkowo, występuje problem z absorbcją jedzenia i eliminacją odpadów z organizmu. Skąd biorą się kamienie w woreczku żółciowym?Należy wiedzieć, że kamienie żółciowe występują nie tylko w pęcherzyku żółciowym, ale przede wszystkim w drogach żółciowych wątroby. |
W rzeczywistości większość kamieni powstaje w wątrobie, a nie wiele w woreczku żółciowym. Ludzie w średnim wieku mający kamienie w pęcherzyku żółciowym, to ludzie, którzy mają je przede wszystkim w wątrobie. Pacjenci cierpiący na nowotwory, zapalenie stawów, choroby serca, choroby wątroby i inne przewlekłe choroby to ludzie, którzy w 100% mają kamienie żółciowe w wątrobie!
Czego przyczyną są kamienie żółciowe?
Kamienie żółciowe w wątrobie są główną przeszkodą w zdobyciu i zachowaniu dobrego zdrowia, młodości i witalności. Z całą pewnością można też twierdzić, że są główną przyczyna chorób. Wątroba ma bezpośrednią kontrolę nad wzrostem i funkcjonowaniem każdej komórki w ciele. Bardzo ważną jednak kwestią jest fakt, że nie sama wątroba, ale przede wszystkim zahamowany przepływ żółci może spowodować wiele chorób, takich jak: zastoinowa niewydolność serca, cukrzyca, zapalenia stawów, problemy z układem krążenia, a także nowotwory.
Żółć wątrobowa jest gorzkim, zasadowym płynem o żółtej, brązowej albo zielonej barwie. Ma różnorodne funkcje, oprócz udziału w trawieni tłuszczów, wapnia i białek z pożywienia, jest także niezbędna do utrzymania normalnego poziomu tłuszczów we krwi. Usuwa toksyny z wątroby. Pomaga zachować odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową w jelitach i powstrzymuje namnażanie się szkodliwych mikrobów w okrężnicy.
Czy usunięcie pęcherzyka żółciowego to dobry wybór?
Istotność żółci i ogromna rola nie została niestety uznana przez medycynę głównego nurtu, jednak istnieje wiele dowodów naukowych, mówiących że pigment żółci: bilirubina i biliwerdyną, (które nadają jej kolor) odgrywają bardzo ważną funkcję w organizmie ludzkim. Badanie jasno stwierdzają, że: „Żółć zapobiega i prawdopodobnie leczy nowotwory i choroby serca”, czyli dwie główne przyczyny śmierci ludzi. Ponadto „w ciągu ostatnich 20 lat badania pokazały fizjologiczne znaczenie pigmentów żółciowych i zostały podparte dowodami, które sugerują, że pigmenty żółciowe mają antyoksydacyjne i antymutagenne właściwości.”
W rzeczywistości badania wykazały, iż pacjenci o wyższej koncentracji żółci w ciałach są mniej podatni na choroby przewlekłe, nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe, gdyż żółć, (jeśli nie jest uwięziona przez kamienie w drogach żółciowych lub pęcherzyku), może chronić zdrowe komórki, przed mutacją w nowotworowe.
Dlatego zanim zdecydujesz się na usunięcie pęcherzyka żółciowego, który niedomaga (co oczywiście zaleca w pierwszej kolejności medycyna), postaraj się zrobić wszystko co w Twojej mocy, by go ratować: przejdź przez serie czyszczenia wątroby i pęcherzyka żółciowego, a potem wprowadź zbilansowaną dietę (tłuszczową) i zdrowy styl życia.
Wiedz, że wycięcie go dopiero co przyczyni się do powstania prawdziwych przyczyn chorób, z których już nie będzie się tak prosto wykaraskać.