Wczytuję dane...

Czy cukrzyca typu 2 to na pewno choroba przewlekła?

Cukrzyca typu 2 to bardzo popularna dolegliwość, na którą cierpi nie mała ilość społeczeństwa. Najczęstsze postaci cukrzycy wynikają ze zmniejszonej wrażliwości tkanek na insulinę, czyli jest to grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny. W początkowym okresie choroby, pomocnicze mogą okazać się zioła, do których należy: liść morwy białej, liść borówki czernicy, czosnek, owocnia fasoli, znamiona kukurydzy, korzeń łopianu, korzeń mniszka, liść orzecha włoskiego, nasiona marchwi, liść pokrzywy, ziele rutwicy lekarskiej. Zioła te mają działanie obniżające poziom cukru we krwi i stabilizujące gospodarkę węglowodanową w organizmie. Efektywnie obniżają zbyt wysoki poziom cukru we krwi, szczególnie po posiłku. Jeszcze lepszym rozwiązaniem mogą okazać się mieszanki ziołowe dedykowane na cukrzyce i gotowe ekstrakty z ziół w tabletkach. Zioła wspomagają działanie trzustki i znakomicie redukują ilość glukozy, która krąży wolna we krwi.

Jak radzić sobie z cukrzycą typu 2?

Najlepszym pomysłem okazać się może zastosowanie diety wysokotłuszczowej i znaczne obniżenie przyjmowanych posiłków węglowodanowych. Warto mianowicie usunąć przyczynę tej choroby, którą jest cukier prosty i posiłki węglowodanowe, a także pomocniczo zastosować zioła. To działanie skutecznie zredukuje zbyt wysoki poziom cukru we krwi i to bez zastosowania leków, które często jedynie kamuflują oznaki choroby, a nie ją wyleczą.

Wydawać by się mogło, że cukrzyca to przewlekła choroba XXI wieku. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę cukrzyca typu 2 to chroniczne „przecukrzenie” organizmu, które należy leczyć poprzez wykluczenie cukru (w każdej postaci) z diety, a w to miejsce zaaplikować tłuszcze i posiłki wysokotłuszczowe. Zamień węglowodany, na tłuszcz, a sam zobaczysz co się z Tobą dzieje i jak szybko wracasz do zdrowia i formy!

Sposoby na cukrzycę typu 2 – jadłospis i uzupełnianie witamin

Choroba możliwa jest do wyleczenia w tzw. 5 minut i lekarze mogliby to skutecznie i z łatwości robić, gdyby tylko chcieli. Stosowanie maksymalnie dwóch posiłków dziennie, przerwy od jedzenia tzw. post przerywany i zamiana produktów węglowodanowych na tłuszcz sprawiłaby, że choroba typu cukrzyca dwa nie była chorobą przewlekłą, a już na pewno nieuleczalną. Otyłość i powiązana z nią cukrzyca to przede wszystkim braki witaminowo – minerałowe w organizmie. Współczesna dieta aktywuje w nas głód, niedożywienie wynika z faktu, że jedząc dietę zachodnią inaczej węglowodanową mamy chroniczne niedobory witamin z grupy B i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A ,D3, E, K2mk7. Braki witamin z grupy B powodują uczucie niedożywienia i stałe poszukiwanie witamin, stąd ochota na częste przekąski i duże porcje jedzenia.

Niestety brak świadomości ludzi, czym tak naprawdę jest cukrzyca i jaki jej je prawdziwy powód, doprowadza do tego, że stała się dochodową dojną krową, na której żerują firmy farmaceutyczne, wciskające na prawo i lewo tabletki, których nikt nie potrzebuje! Ponadto leki na cukrzyce nie tylko, że nie leczą, ale przede wszystkim skutecznie niszczą organizm człowieka. W konsekwencji doprowadzają pacjenta do szeregu przewlekłych, nowych chorób jak: nadciśnienie, lepka krew, zakrzepica, zapalenie żył, stłuszczenie wątroby, wysoki cholesterol LDL, zgaga, refluks, migrena itp.

Na pocieszenie! Wszystko jest w naszych rękach i to my mamy możliwość, zmienić własne nawyki żywieniowe. Ulecz się sam Człowieku i nie czekaj, aż doprowadzą Cię do bezsensownej amputacji nóg. Błagam!

To nie są porady medyczne, ani zalecenia lekarskie. Nie leczymy i nie namawiamy do tego.
Jeśli potrzebujesz udaj się do lekarza!