Wczytuję dane...

Czym właściwie są nowotwory?

Komórki nowotworowe są normalnymi, zależnymi od tlenu komórkami, które zostały genetycznie przeprogramowane , by przetrwać pozbawionym tlenu środowisku. Należy zastanowić się, jaki rodzaj ekstremalnej sytuacji musi zmusić zdrową komórkę, by porzuciła swój oryginalny projekt genetyczny i przestała używać tlenu? Obwinianie genów nie pomoże, ponieważ genetyczny plan w komórce nowotworowej nie jest już zgodny z oryginalnym planem DNA w normalnej komórce. To środowisko komórki powoduje, że musi ona się zmienić i ulec przeobrażeniu na komórkę, która staje się niezgodna z oryginalnym planem, czyli stać się beztlenowa!

Czy choroby nowotworowe są na pewno chorobami?

A gdyby tak podejść do tematu, że rak to wcale nie choroba…a mechanizm uzdrawiania? Wszyscy wiedzą, iż normalne komórki, aby żyć używają tlenu i glukozy.

Kiedy  jednak organizm staje się zanieczyszczony, przeładowany toksynami i trującymi złogami, które poprzez układ limfatyczny, immunologiczny i trawienny, a także przez wątrobę i nerki nie są w stanie wydostać się z organizmu, wtedy praktycznie zmusza się komórki do zatrzymania i w końcu uduszenia we własnych produktach przemiany materii. A wiec czym tak naprawdę jest nowotwór, gdyż być może, jest to naturalna konsekwencja radzenia sobie z tą nienaturalną, a wręcz patologiczną sytuacją.

Mutacja komórki następuje tylko w otoczeniu, w którym jest niewiele tlenu lub nie ma go wcale! Bez tlenu komórki muszą znaleźć inne rozwiązanie, aby zaspokoić swoje wymagania energetyczne. Odpowiedzią jest fermentacja. Takie komórki czerpią energie z produktów przemiany materii, jakim jest kwas mlekowy. Dzięki temu zapewniają sobie przetrwanie, ale co ważniejsze komórki anaerobowe (nowotworowe) zabierają potencjalnie niebezpieczne produkty przemiany materii z bezpośredniego otoczenia zdrowych komórek, które w tym środowisku nie potrafią egzystować. Jeśli komórki nowotworowe nie usuną kwasu mlekowego ze środowiska zdrowych komórek, wtedy ten ekstremalnie silny kwas będzie zbierał się i niszczył zdrowe komórki. Bez obecności „raka/guza nowotworowego/komórek beztlenowych” kwas ten niszczyłby zdrowe komórki, a w dalszej konsekwencji ściany naczyń krwionośnych i wraz z innymi materiałami odpadowymi i toksynami przenikałby do krwioobiegu, doprowadzając do zatrucia, a nawet i śmierci całego organizmu.

Zatem organizm widzi nowotwór jako ważny mechanizm obronny, który powoduje wzrost nowych naczyń krwionośnych, aby zagwarantować komórkom rakowym otrzymanie energii w glukozę, dzięki czemu są zdolne, by przetrwać i rozprzestrzeniać się. Organizm doskonale wie, że komórki rakowe nie powodują śmierci, ale tak naprawdę zapobiegają jej (przynajmniej na jakiś czas). Rak to nie choroba, a ostateczny i najbardziej desperacki mechanizm służący przetrwaniu organizmu, którym on dysponuje. Jest tylko odpowiedzią organizmu na styl życia pełnej chronicznej nierównowagi i przeładowania toksynami.

Dlaczego nikt nie mówi o komórkach nowotworowych w ten sposób?

A teraz zadasz pytanie lub napiszesz w komentarz, a lekarze o tym nie wiedzą, czy naukowcy tego nie wiedzą, czy firmy farmaceutyczne tego naprawdę nie wiedzą?

WIEDZĄ! Wiedzą to wszystko doskonale, ale przynoszące tryliony zysków dochody  z trucia ludzi chemioterapią i radioterapią, (która jest bardzo szkodliwa) nikomu nie jest na rękę. Studenci medycyny są trenowani, by zrozumieć mechanizm rozwoju choroby, ale pozostają w mrokach domysłów, jeśli chodzi o jej pochodzenie. Nauczanie są leczyć skutek, a nie przyczynę. Studenci/lekarze patrzą na chorobę powierzchownie, nauczani są że choroba to proces destrukcyjny, a nie mechanizm uzdrawiania. Gdzie tak naprawdę należy wiedzieć, że choroba jest niczym innym jak próbą oczyszczania się ciała i wyleczenia siebie. Dodatkowo, warto mieć a uwadze, że same guzy prawie nigdy nie zabijają pacjenta, (jeśli nie zatykają przewodu żółciowego lub innego ważnego dla organizmu przewodu). Tak naprawdę guz nowotworowy nigdy nie zagraża życiu, a mimo to jest traktowany jakby był najgroźniejszą rzeczą na ziemi. Zabawnym jest jednak fakt, że cały ten postęp medyczny do szybkiego wykrywania nowotworów i redukowania ich nie przyczynił się wcale do wydłużenia czasu przeżycia dzisiejszych pacjentów. Nigdy też nie udowodniono, że czasowe ograniczenie guza przez chemioterapie leczy z nowotworu. A więc można wnioskować, iż standardowe, współczesne leczenie, jest po prostu niewłaściwe i jak najszybciej należy przyjąć inne, metody