Wczytuję dane...

Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Należy mieć świadomość , że im więcej tłuszczu człowiek ma zgromadzone w swoim obwodzie, tym więcej toksyn zgromadził w organizmie. Człowiek staje się po prostu bardzo zanieczyszczony. Im jesteśmy grubsi, tym jesteśmy bardziej brudni.

Stale zakwaszane komórki organizmu są niejako „zaprogramowane” negatywnie żywieniowo, a odkładanie się w nich tłuszczu jest naturalną obroną organizmu przed zakwaszeniem.

Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?

Zostało przeprowadzono wiele badań, na których podstawie stwierdzono, że dopóki organizm jest zakwaszony (dotyczy to 85-90% populacji), to za wszelką cenę będzie się on bronił przed utratą tłuszczu. Nawet przy stosowaniu drastycznej diety, w pierwszej kolejności spali swoje mięśnie.

A co groźniejsze, zakwaszony-brudny organizm to tlące i przewlekłe stany zapalne, krążące zanieczyszczenia w krwioobiegu, stałe zakwaszenie komórki, która bez dostępu do tlenu, mikro i makroelementów, obumierają albo przekształcają się, doprowadzając tym samym do wielu problemów zdrowotnych, czyli autoimmunologia i wszystkie choroby przewlekłe. Choroby autoimmunologiczne nazywane są również chorobami z autoagresji oznacza to, że układ immunologiczny uznaje swoje własne komórki za obce i próbuje je zwalczać. Postępujące zapalenie autoimmunologiczne z czasem zaczyna dawać objawy ze strony narządów lub całych układów w organizmie.

Detoksykacja organizmu będzie jedyną skuteczna metodą leczenia w przyszłości, a także najlepszą formą pozbycia się zbędnych kilogramów

Detoksykacja organizmu

Większość grubych ludzi nie jest w stanie w ogóle zmienić swojego sposobu żywienia z dnia na dzień i to w sposób długotrwały jedynie siłą własnej woli. Ich ciało bowiem kieruje się błędnym programem, który tym trudniej jest zmienić, im wcześniej w ich życiu nastąpiło błędne zaprogramowanie. Okazuje się, że komórki zapamiętują nasz sposób odżywiania, napięcia nerwowe i tryb życia w postaci szczególnego kodu, według którego funkcjonuje nasz organizm. Typowe diety i programy odchudzające nigdy nie będą skuteczne, ponieważ nie „łamią" źle zaprogramowanej dietetycznej pamięci komórki. Aby przestawić organizm na właściwe tory konieczna jest zmiana nieprawidłowej informacji dietetycznej na informację prawidłową, która powstała na skutek nadmiaru cukru, węglowodanów i przetworzonego jedzenia oraz ogólnego zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu. Rozwiązaniem jest detoksykacja organizmu, odkwaszenie go i zdrowy tryb życia.

Zakwaszenie organizmu to stan, w którym zakłócona zostaje równowaga kwasowo. W jaki sposób radzić sobie z zakwaszeniem organizmu?

Decydując się na jego odkwaszenie przy pomocy produktów zasadotwórczych i ograniczeniu spożywania produktów kwasotwórczych. Odkwaszanie organizmu daje bardzo dużą szansę na poprawę naszego ogólnego samopoczucia oraz pozbycia się dokuczliwych dolegliwości. Dodatkowo możemy spodziewać się delikatnej utraty wagi oraz psychofizycznej odnowy całego organizmu.

Dieta przeciw zakwaszeniu organizmu

Dlatego ogranicz spożycie cukru, nabiału i węglowodanów (biała mąka pszenna i produkty pochodne) do minimum. Jedz wysokiej jakości białko, mięso z wolnego wybiegu, naturalnie uprawiane warzywa i zdrowe tłuszcze. Jeśli możesz to stosuj system przerywanego postu. Ta strategia wyzwala oczyszczenie organizmu poprzez proces autofagii. To najlepszy sposób na leczenie otyłości, cukrzycy typu 2 czy nadciśnienia.

Uprawiaj sport, poruszaj się, medytuj, odpoczywaj, ćwicz jogę, czytaj, słuchaj dobrej muzyki, chodź i baw się z dziećmi. Pracuj nad swoją wolnością emocjonalną, pozbądź się negatywnych myśli i bardzo ważne, zażywaj witaminy i minerały, które poprawiają odporność organizmu, oczyszczają i wzmacniają organizm.

Detoksykacja to zaleta.

Celem jest osiągnięcie i utrzymanie poziomu pH 7-7.4 Im dłużej równowaga kwasowo-zasadowa jest utrzymywana tym większe korzyści przynosi. W czasie kuracji należy przestrzegać zasad, zmienić swoje przyzwyczajenia ( stwarza to największe trudności). Najgorszy jest pierwszy miesiąc, ale po nim, gdy pierwsze efekty widać na twarzy, jakość skóry ulega poprawie a w dalszych miesiącach znikają dermatozy (choroby skóry).A gdy zasady wchodzą w krew pozytywne zmiany obejmują cały organizm.

Zapamiętajcie! Od dawna wiadomo że kondycja naszej skóry pokazuje kondycję całego naszego organizmu.