Smocza krew - tajemnicze lekarstwo na wiele dolegliwości
Spójrzcie na to zjawisko, wygląda jak rana z prawdziwą krwią stąd nazwa - Smocza Krew!
|
Zastosowanie wewnętrznie:
- Metysi i Indianie chętnie produkt ten wykorzystywali do leczenie zapalenia dziąseł, chorób miejsc intymnych, a także przy gorączce.
- Żywica może być zastosowana jak wsparcie w terapii guzowej oraz rakowej.
- Niektórzy stosują smoczą krew do wspomagania leczenia wrzodów żołądka, dwunastnicy, wzdęć oraz nadkwasoty.
- Polecana jest również przez zwolenników tego produktu do wsparcia leczenia bezpłodności, grzybicy, bólów zęba oraz bólów głowy.
- Pomocna okaże się także jako wspomaganie walki z anemią, czy zapaleniem krtani i gardła.
- Dodatkowo produkt ten ma znaczenie w profilaktyce miażdżycy, co dzisiaj wiele osób wykorzystuje.
Smocza krew - właściwości
Przeprowadzone w wielu ośrodkach badawczych wnikliwe analizy składu smoczej krwi wykazały, że w skład żywicy wchodzi ponad czterdzieści substancji, takich jak alkaloidy, a przede wszystkim taspina. Taspina jest kluczowa, gdyż decyduje o działaniu przeciwzapalnym i jako żywy opatrunek na rany i owrzodzenia, działa bardzo skutecznie. W związku z tym znajduje ona zastosowanie między innymi przy chorobach skórnych, w tym grzybic i opryszczki.
Innym bardzo ważnym alkaloidem jaki zawiera żywica jest dimetylocedruzyna. Działa ona przeciwzapalnie i regenerująco. Ponadto również bardzo ważnymi składnikami są działające ochronnie polifenole oraz proantocyjanidyny (OPC) o silnym działaniu antyoksydacyjnym, dotyczą także poprawy wzroku, elastyczności stawów oraz wpływają pozytywnie na wygląd naszej skóry, ale także całego układu krwionośnego, żył i tętnic.
Smocza krew zawiera też ritenol, w którym znajdują się molekuły zwane diterpenami. Charakteryzującym się bardzo silnym działaniem przeciwzapalnym i antybakteryjnym, a także regeneracyjnym.
Smocza krew - dawkowanie
Sposób dawkowania smoczej krwi nie różni się od większości preparatów leczniczych, obecnie poleca się wyłącznie jej stosowanie zewnętrzne. Dlatego poleca się jej wcieranie głównie na rany, owrzodzenia, oparzenia oraz chorobowo zmienione miejsca. Jak już wcześniej wspomniano dawniej wykorzystywano ją do leczenia chorób wewnętrznych, jednak dzisiaj nie mamy wystarczającej wiedzy, aby w 100% stwierdzić czy jest to bezpieczne dla każdego organizmu, zatem każdy musi podjąć decyzję samodzielnie.