Wczytuję dane...

Witaminy i minerały są bardzo ważne w naszym organizmie

Jeżeli coś jest mikroelementem, to potrzebujemy tego mało, jeżeli natomiast jest makroelementem to już dużo więcej jest potrzebne w organizmie. Witaminy to makroelementy i są niezbędne do prawidłowej pracy komórek. Odżywianie komórkowe opiera się właśnie na przyswojeniu odpowiedniej ilości mikro i makroelementów z pożywienia, tak aby organizm pracował na najwyższych obrotach, był zdrowy i w pełni sił. A komórki stały się w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację i maksymalnie efektywne funkcjonowanie.

Bez witamin i minerałów organizm staje się wyjałowiony, niczym gleba, które nie daję odpowiednich plonów. Dlatego człowiek staje się chory, słaby i bez energii. To sygnał dla nas, że powinniśmy zacząć przyswajać większą ilość witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowej pracy.

 Jaką rolę odgrywają mikro i makroelementy dla organizmu

W dzisiejszych czasach nie doceniamy roli witamin i minerałów. Są to składniki, bez których organizm nie potrafi wytworzyć odpowiedniej energii do prawidłowej pracy, staje się słaby i spada mu nastrój. Często już zwykłe suplementowanie witaminą D potrafi poprawić nam samopoczucie, zwiększyć siły witalne organizmu i zachować zdrowie. Organizm sam potrafi przyswoić odpowiednią dawkę witamin i minerałów i robi to po przetworzeni pożywienia na płynne składniki. Praca ta wykonywana jest w jelitach, gdzie to substancje aktywne przyswajane są przez kosmki jelitowe. Wszystko byłoby pięknie, jeśli wartość pożywienia byłaby po prostu wyższej jakości, a niestety obecnie tak nie jest. Ba… jest wręcz tragicznie! Zdrowa żywność to zaledwie jedna półka w supermarketach, no jak dobrze pójdzie to może dwie, ale reszta z tego wynika, że to już NIE-zdrowa żywność. Dlatego zmuszeni jesteśmy do dodatkowej, egzogennej suplementacji. Gdzie to niezbędne witaminy umieszczone są w małej kapsułce, a my bez problemu możemy dostarczać je do organizmu.

„Odżywianie komórkowe zwane tez medycyną komórkową. Ma to być remedium dla chorych ludzi oraz dla tych którzy chcą utrzymywać się w dobrym zdrowiu. Twórcą Medycyny Komórkowej jest Dr Matthias Rath - niemiecki lekarz i naukowiec.” Jest to formułka z googla, gdzie dość lakonicznie przedstawiona jest definicja odżywiania komórkowego.

Odżywianie komórkowe to podstawa zdrowia! Kropka. A dr Rath to bardzo mądry i uczony lekarz, który pomógł wielu chorym i potrzebującym osobom. Gdybyśmy od najmłodszych lat uczeni byli i kierowani w ten sposób przez naszych rodziców, to później w wieku dorosłym nie tworzyłyby się tylu chorych i nieszczęśliwych ludzi. Obecnie jedzenie pozbawione jest jakichkolwiek mikro i makroelementów. To jedzenie nie nadaje się nawet dla szczurów, a co dopiero mówić o odżywieniu i wyżywieniu naszych komórek w niezbędne składniki. Wrzucamy w siebie jedzenie, aby zapełnić jelita i nie czuć głodu, ale nie ma tu mowy o pożywieniu, czyli wyżywieniu naszych komórek i mikrobiomu zamieszkującego nasze jelita. Dlatego czy to się komuś wydaje śmieszne, czy tez nie, wierzy w to, czy też nie, to i tak będzie zmuszony zastosować zewnętrzną suplementację, chyba, że woli zostać chorym i słabym człowiekiem przez lata.