Wczytuję dane...

Co to płyn lugola?

„Kiedy nie wiesz jak i co, podaj potas oraz jod”

Nieorganiczny i nieradioaktywny jod – dziś trucizna, kiedyś panaceum na wiele dolegliwości! Płyn lugola to gąbka detoksykacyjna.

Jak stosować płyn lugola?

Skład Płynu Lugola został opracowany na początku XIX wieku przez francuskiego lekarza. W Polsce specyfik ten przyczynił się do walki z efektami napromieniowania. Płyn Lugola podawany był po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Działania te miały na celu zapobieganie wchłaniania radioaktywnego izotopu. Pomimo że od katastrofy minęło już 35 lat, specyficzny smak płynu wielu pamięta do dziś.

Płyn Lugola to kilkuprocentowy wodny roztwór jodu w jodku potasu. Jest to jedyny w swoim rodzaju preparat detoksykacyjny i absorpcyjny, opatentowany na całym świecie. Posiada największą aktywność sorpcyjną wśród wszystkich znanych sorbentów oraz wybiórczość działania. Płyn lugola wiąże, a następnie usuwa z organizmu wyłącznie toksyny, patologiczne organizmy, metale ciężkie i odpady metabolizmu, nie dotykając korzystnych substancji: mikro i makroelementów, witamin, aminokwasów i białka. Preparat wykazuje wyłącznie fizyko - molekularne działanie, podczas stosowania nie zachodzi żadna reakcja chemiczna. A co najważniejsze stosowanie nie ma żadnych skutków ubocznych.

Płyn lugola do picia

Zalicza się on do substancji o działaniu odkażającym oraz bakteriobójczym. Należy do tej samej grupy substancji co jodyna czy też jodoformy. Płyn Lugola w odróżnieniu od jodyny nie zawiera w swoim składzie alkoholu. Warto też wiedzieć, chociaż powszechnie się tak przyjęło, że 1% płyn lugola wystarcza, aby dostarczyć odpowiednią dawkę jodu i oczyścić organizm z toksyn, niestety jest to zdecydowanie zbyt niska dawka.  

Nie prawdą jest również, że tylko tarczyca potrzebuje jodu. Jod jest niezbędnym składnikiem dla każdej komórki w organizmie, bo tak naprawdę każdy receptor komórkowy żywi się jodem.

1 kropla płynu lugola 1% zawiera, 1,25 mg (miligrama) jodu molekularnego. Oficjalna medycyna mówi, że jest to ilość zdecydowanie za wysoka i trująca dla organizmu człowieka. Przyjmują, że dawka lecznicza to 150 µg (mikrogramów). Niestety dawka ta jest zdecydowanie zbyt mała.

Uwaga! Dawka lecznicza, „ta prawdziwa” to : 12,5 mg dziennie, a w ciężkich przypadka chorobowych szczególnie chorób przewlekłych i autoimmunologicznych dochodzi nawet do 100 mg dziennie.

Jakie są zastosowania jodu:

Schorzenia metaboliczne: nadwaga, odchudzanie, oczyszczanie organizmu, stosujemy zawsze po kuracji antybiotykowej, specyfik jest konieczny dla osób ciągle stosujących leki chemiczne i insulinę, pozwala uniknąć wtórnej intoksykacji oraz zmniejszyć dawkę podstawową, wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów, bilirubiny we krwi, acydoza - zakwaszenie organizmu, nadmierne pocenie się.

Hepatologia: ostre i chroniczne zapalenie wątroby, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, marskość wątroby, tłuszczowa infiltracja, niewydolność wątroby.

Układ sercowy i naczyniowy: ciężka, gęsta krew nasycona cholesterolem, lipidami i toksynami.

Toksykologia: praca z szkodliwymi substancjami, skażone środowisko, ostra i chroniczna intoksykacja organizmu (zatrucie grzybami, jadem, lekami, alkoholem, alkaloidami, solami metali ciężkich, skażoną wodą, nieświeżym jedzeniem, i inne.)

Choroby zakaźne: wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze zapalenie jelit, salmonelloza, dyzenteria, czerwonka, zaburzenia równowagi bakteryjnej jelit, lamblioza, inwazja pasożytów, zatrucie pokarmowe, grypa jelitowa.

Gastroenterologia: chroniczny nieżyt żołądka i dwunastnicy, alergia pokarmowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, cukrzyca typu I i II, przewlekłe lub ostre zapalenie trzustki, wysoki poziom cukru, gazy, gnilne procesy w przewodzie pokarmowym.

Nefrologia: zapalenie kłębuszkowe nerek, ostra i chroniczna niewydolność nerek, zapalenie pęcherza moczowego, infekcja układu moczowego, schorzenia nerek z zaburzeniami przemiany materii, kamica nerkowa, dna moczowa, wysoki poziom kwasów moczowych, wskazany dla osób dializowanych.

Dermatologia, alergologia: dermatozy, uczulenia, przewlekłe egzemy, łuszczyca, trądzik sterydowy, alergia pokarmowa, inne odczyny skórne spowodowane intoksykacją organizmu; po kuracji znacznie poprawia się stan cery, włosów i paznokci.

 Pulmonologia: astma oskrzelowa, astmatyczne zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc.

Położnictwo i ginekologia: toksykoza ciąży (preparat absolutnie nie szkodliwy dla zdrowia dziecka i matki, może być stosowany także w czasie karmienia piersią), ostre i chroniczne bakteryjne i grzybicze zapalenie układu rozrodczego.

Pediatria: dziecięce diatezy (alergiczne reakcje na pokarm objawiające się skórną wysypką, biegunką i Bulami brzuszka), dysbakterioza.

Onkologia: ogólna detoksykacja organizmu przed i po zabiegach chirurgicznych, przy chemioterapii i radioterapii, odnowa układu odpornościowego.

Narkologia: ostre lub chroniczne zatrucie alkoholowe, zatrucia narkotykami i lekami.

Dla podróżujących: zwłaszcza do krajów egzotycznych, preparat należy przyjmować przy pierwszych objawach zaburzenia pracy przewodu pokarmowego.