Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 12.00 zł
Producent: NatVita
Opis produktu

DMSO płyn – co to dokładnie jest?

DMSO płyn (Sulfotlenek Dimetylu) to naturalny środek pozyskiwany z kory drzewnej, który można stosować zewnętrznie, jak i doustnie. To związek siarki organicznej, który jest 100% naturalny, dzięki czemu jest bezpieczny w stosowaniu oraz wykazuje szereg zdrowotnych właściwości. Ma postać bezbarwnego, bezwonnego i przezroczystego płynu. Delikatnie oleista konsystencja płynu DMSO sprawia, że znakomicie wchłania się w skórę oraz przyswaja podczas procesu trawienia - w zależności od zastosowania. Wspomaga leczenie zmian skórnych, przyspiesza i potęguje działanie innych środków oraz nawadnia organizm. Jakie jeszcze dobroczynne właściwości wykazuje DMSO w płynie? 

Właściwości DMSO w płynie

DMSO w płynie można stosować doustnie lub zewnętrznie. Preparat posiada wiele właściwości prozdrowotnych i wykazuje następujące działanie:

  • Przyspiesza zwalczanie stanów zapalnych – płyn DMSO stosowany na skórę doskonale się wchłania i częściowo znieczula tkanki skóry i mięśni. Dzięki temu przyspiesza leczenie stanów zapalnych, np. stawów oraz niweluje ból, który im towarzyszy. Natomiast wewnętrznie stosowany jest w celu leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza. Roztwór DMSO zostaje wprowadzony do pęcherza za pomocą cewnika. Dzięki temu możliwe jest dokładniejsze usunięcie bakterii, które powodują zapalenie. Jednorazowy zabieg najczęściej trwa do 15 minut i stosowany jest do 8 tygodni.

  • Zwalcza wolne rodniki i komórki nowotworowe – zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej stosują DMSO w płynie w celu leczenia raka. Badania wykazują, że środek zapobiega rozmnażaniu się komórek nowotworowych, dzięki czemu kuracja lekowa jest skuteczniejsza. Poza tym płynne DMSO zawiera w sobie związki siarki, które zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się organizmu oraz są główną przyczyną chorób serca i nowotworów. Z tego względu zawierający DMSO płyn może przyspieszyć powrót do zdrowia oraz opróżnić proces powstawania zmarszczek.

  • Wspomaga gojenie ran – DMSO płyn stosowany na ranę, wspomaga regenerację tkanek, dzięki czemu przyspiesza gojenie. W szczególności zalecany jest przy ranach jątrzących się, których proces gojenia jest utrudniony. W takim przypadku wystarczy delikatnie posmarować ranę i jej okolice płynem, aby złagodzić zaczerwienienie, ból oraz zapobiec nadkażeniu. Podobnie można zastosować DMSO w płynie na odleżyny w celu zlikwidowania owrzodzeń i zapobiegania procesom gnilnym tkani skórnej. W przypadku głębokich ran, warto smarować je środkiem do końca okresu powstawania blizny, ponieważ znacząco mniejsza jej widoczność. Dlatego w szczególności polecany jest przy bliznach na twarzy, szyi, itd.

  • Wspomaga pracę układu immunologicznego – płyn DMSO przyjmowany doustnie w odpowiednich dawkach, wspomaga pracę układu immunologicznego. Dzieje się tak za sprawą zwiększenia liczebności tucznych komórek w tkance łącznej, która znajduje się we wszystkich tkankach organizmu. W ten sposób dochodzi do aktywacji układu obronnego, dzięki czemu organizm łatwiej i prędzej zwalcza: bakterie, grzyby, wirusy, drobnoustroje oraz wszelkiego rodzaju patogeny. DMSO w płynie stosowany na skórę przyspiesza zwalczanie schorzeń skórnych powstałych wskutek działania drobnoustrojów.

  • Oczyszcza organizm – DMSO w płynie działa moczopędnie, z tego względu oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn. Może być stosowany w kamicy nerkowej w celu przyspieszenia wydalania. Poza tym działanie moczopędne niweluje obrzęki powstałe wskutek wstrzymania wody w organizmie. 

  • Nawadnia organizm – płynny DMSO stosowany na skórę poprawia jej wygląd. Przenika przez zewnętrzną warstwę oraz usprawnia transport substancji odżywczych do komórek. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza oraz odporniejsza na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Płyn DMSO nawilża komórki i wywołuje zmiany w strukturze wody komórkowej

  • Zwalcza zaburzenia psychiczne – badania wykazują, że DMSO może przywracać równowagę psychiczną, ponieważ działa przeciwpsychotycznie i przeciwlękowo. 

  • Wykazuje właściwości radioprotekcyjne – z tego względu w szczególności DMSO płyn polecany jest osobom, które poddawane są promieniowaniu rentgenowskiemu. Ten rodzaj fal uszkadza komórki i prowadzi do wielu chorób, w tym nowotworów. Dlatego doustne przyjmowanie roztworu DMSO niweluje działanie szkodliwych promieni oraz wzmacnia tkanki, dzięki czemu stają się odporniejsze.

DMSO w płynie – jak działa na organizm?

DMSO w płynie zawiera siarkę organiczną, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek. Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspiesza produkcję nowych komórek. Siarka jest potrzebna do prawidłowego przyswajania substancji odżywczych na poziomie komórkowym, dzięki czemu stają się silniejsze i odporne na działanie szkodliwych czynników. Stosowanie płynu DMSO na skórę może poprawić jej jędrność, ponieważ zwiększa zdolność przyswajania substancji odżywczych przez komórki oraz wspomaga wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Przeciwwskazaniach do stosowania DMSO w płynie

Płyn DMSO nie powinien być stosowany doustnie przez kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby cierpiące na: cukrzycę, choroby wątroby oraz niektóre alergie. W takim przypadku należy skonsultować kurację z lekarzem. Jeżeli chodzi o aplikowanie zewnętrzne płynu DMSO, to podczas kuracji należy uważać na wszelkie szkodliwe czynniki, które mogą przedostać się do warstwy skóry i wywołać podrażnienia. 

DMSO płyn to znakomite źródło siarki, która posiada wiele cennych właściwości leczniczych. Jeżeli nie istnieją przeciwwskazania, to warto stosować ten preparat. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Ważne:

Substancja zachowuje różne stany skupienia w zależności od temperatury.

W temperaturze poniżej +19 stopni Celsjusza płyn DMSO ma postać skrystalizowaną, powyżej tej temperatury jest cieczą.

Przechodzenie z jednego stanu skupienia w drugi może być powtarzane i nie wpływa na jakość produktu.

Opinie Klientów
Polecamy