Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 zł
Producent: NACOMI
Opis produktu

GLINKA CZERWONA 

Mróz, zimny wiatr, promienie słoneczne i uwarunkowania genetyczne sprzyjają pojawianiu się drobnych, czerwonych naczynek krwionośnych tuż pod powierzchnią skóry - w efekcie pojawiają się nieestetyczne, czerwone "niteczki", z czasem tworzące widoczną siateczkę. Popękane naczynka są poważnym defektem estetycznym, którego codzienne maskowanie jest żmudnym procesem, a nieodpowiednia pielęgnacja skutkuje pojawieniem się trądziku różowatego. Zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest wzmocnienie struktury skóry (co zapobiegnie pojawianiu się kolejnych naczynek) oraz zadbanie, by już widoczne naczynka zbladły i przestały być widoczne.

Co to jest?
Czerwona glinka przeznaczona jest do pielęgnacji skóry naczynkowej, skłonnej do trądziku i wyprysków. Delikatnie oczyszcza skórę usuwając martwy naskórek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje i wzmacnia. Odżywiona skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, a jej zewnętrzna warstwa o wiele lepiej wchłania aktywne składniki naturalnych kosmetyków. Regularne (2-3 razy w tygodniu) stosowanie masek z glinki powoduje, że skóra staje się wygładzona, lepiej dotleniona i wolniej się starzeje.
Skład i Właściwości:

Czerwona glinka
Czerwona glinka jest bogata w minerały i wartościowe substancje, które nałożone na skórę w postaci maski zostają szybko wchłonięte. Czerwona odmiana kosmetyku jest nieco łagodniejsza w działaniu złuszczającym niż glinka zielona, dlatego poleca się ją osobom mającym skórę normalną i mieszaną. Czerwona glinka Nacomi pochodzi z Francji, jest bogata w minerały i aktywne substancje mające wpływ na poprawę stanu skóry, regenerację i odpowiednie nawilżenie.

Jak używać?
Niewielką ilość czerwonej glinki należy rozmieszać z letnią wodą i nałożyć na skórę twarzy i dekoltu. Do maseczki można dodać kilka kropel naturalnych olejów, które doskonale wpływają na funkcje obronne skóry - np. oleju arganowego, który doskonale regeneruje skórę i wspomaga procesy przeciwzapalne. Maseczkę należy pozostawić na twarzy aż do całkowitego wyschnięcia, jednak nie krócej niż 10-15 minut; w razie gdyby glinka zbyt szybko wysychała przed upływem tego czasu, należy delikatnie zwilżyć glinkę na twarzy przy pomocy wilgotnej ściereczki lub gąbki. Maskę należy delikatnie zmywać z twarzy letnią wodą, a przy cerze tłustej i mieszanej można dodatkowo wykonać delikatny masaż peelingujący. Maskę z glinki należy stosować regularnie - ok. 2 razy w tygodniu.

Ciekawostki:
Cera naczynkowa jest typem skóry najbardziej narażonym na postanie trądziku różowatego - długotrwałe narażenie wrażliwej skóry na zmiany może skutkować poważnymi konsekwencjami. Widoczne na powierzchni skóry pajączki to rozszerzone naczynia krwionośne, które nie radzą sobie z obkurczaniem i rozszerzaniem. Trądzik różowaty pojawia się zazwyczaj u kobiet około 35 r.ż. i często jest on konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji skóry naczynkowej. Trądzik różowaty cechuje się widocznymi pajączkami, obrzękami, wypryskami i krostkami, a z czasem na twarzy zaczynają się tworzyć różowe rumieńce - głównie na policzkach, brodzie, nosie i między brwiami. Trądzik różowaty jest niezwykle trudny do wyleczenia, a łagodzenie jego objawów musi przebiegać kompleksowo - za pomocą odpowiedniej pielęgnacji - stosowania naturalnych kosmetyków wolnych od chemii, zmiany diety i stylu życia można w znacznym stopniu załagodzić szpecące objawy. Pielęgnacja naturalnymi kosmetykami pomaga wzmocnić strukturę skóry, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i lepiej broni się przed reakcjami alergicznymi, które nasilają objawy trądziku różowatego.

Opinie Klientów