Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 13.00 zł
Opis produktu

Olejek z oregano

Zasadnicza właściwość olejku z oregano, który otrzymuje się z suszonej lub świeżej rośliny poprzez destylację z parą wodną, opiera się na jego aktywności przeciwbakteryjnej, przeciwpasożytniczej, przeciwwirusowej, a także grzybobójczej. Szczególnie cenne są jego właściwości zwalczania grzyba Candida albicans, będącego główną przyczyną uciążliwych i trudnych do leczenia grzybic, oraz bakterii gronkowca złocistego.  Zdaniem naukowców to właśnie karwakrol i tymol (stanowiące związki czynne olejku z oregano) odpowiadają za korzystne właściwości olejku. Stwierdzono, że karwakrol i tymol hamują rozwój różnych bakterii
(np. Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Salmonella enterica, Staphylococcus aureus), grzybów (Aspergillus, Candida albicans) i niektórych wirusów (np. Hermes simplex) oraz mogą być pomocne w zachowaniu odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej i właściwego trawienia.
Ogromną zaletą olejku jest to, że przy jego dłuższym stosowaniu mikroorganizmy nie uodparniają się tak jak w przypadku sztucznych środków chemicznych.

Dla kogo jest olejek z oregano?
Olejek z oregano polecany jest dla osób, które mają przewlekłe problemy z grzybicami, infekcjami bakteryjnymi, bądź wirusowymi. Bardzo skutecznie hamuje rozwój stanów infekcyjnych i przeziębień, więc wykorzystywany jest również doraźnie. Wspomaga konwencjonalne leczenie medycznie skracając jednocześnie czas choroby.
Ponadto hamuje procesy gnilne w przewodzie pokarmowym i reguluje procesy trawienne.

Jak bezpiecznie stosować olejek z oregano?
Należy zawsze spożywać olejek w rozcieńczeniu. Zaleca się spożywanie 4 kropli produktu rozcieńczonych w 1/3 szklanki wody, herbaty lub soku (najlepiej pomidorowego lub wielowarzywnego) 3 razy dziennie (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia).
Nie spożywać na czczo.
W przypadku jakichkolwiek dolegliwości żołądkowych zaprzestać spożywania produktu lub obniżyć dawkę.
Nierozcieńczony olejek z oregano nie może mieć kontaktu z błonami śluzowymi i otwartymi ranami.
Jeżeli dostanie się do oczu należy je natychmiast przemyć wodą i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać zabezpieczony przed dziećmi.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające leki powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem preparatu.
Nie spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Olejek z oregano w użytku wewnętrznym:

Stany zapalne, infekcje, przeziębienie, grypa, spadek odporności, oczyszczenie organizmu, grzybica Dla osób, które mają zadawalający stan zdrowia, ale chciałyby oczyścić swój organizm od szkodliwych mikroorganizmów zaleca się kurację profilaktyczną 30-dniową przy tym  samym schemacie dawkowania. Kuracja ta zalecana jest również dla osób które mają przewlekłe problemy z grzybicami lub infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi, a także w okresie jesienno-zimowym.
Odstępstwem od przyjętego schematu dawkowania jest początek infekcji i stanów zapalnych (np. przeziębienie, grypa). Wówczas zaleca się podawanie większych dawek ok. 12 kropli 3 razy dziennie przez około 3-5 dni.

Olejek z oregano w użytku zewnętrznym:

Stany zapalne jamy ustnej i gardła, wrzody, pleśniawki, opryszczka wargowa, skórne zakażenia grzybicze. Olejek z oregano można stosować do płukania jamy ustnej i gardła. Eliminuje szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby, zabezpiecza przed ponownym zainfekowaniem oraz pomaga w niwelowaniu nieświeżego oddechu. Należy płukać jamę ustną kilka razy dziennie szklanką ciepłej wody z rozpuszczonymi w niej ok. 4 kroplami olejku.
Dodatkowo można nanosić wacikiem na zmienione chorobowo miejsca w jamie ustnej (wrzody, pleśniawki, opryszczka wargowa) mieszankę kilku kropli olejku w łyżce
oleju, oliwy i nakładać miejscowo w szczególności na noc lub dodać go do pasty do zębów.

Składniki: 100% olejek oregano

Sposób użycia: Stosować rozcieńczony, 1 kroplę na ok. 100 ml wody/soku, 1-3 razy dziennie. Przed użyciem wstrząsnąć. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Maksymalna porcja dzienna 3 krople zawiera 99 mg olejku z oregano, w tym 84 m karwakrolu. Opakowanie zawiera 93 porcje przy spożywaniu 3 kropli dziennie.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym, nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

UWAGA! Nie należy stosować bez rozcieńczenia i w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem.

Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne.

Opinie Klientów
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również