Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 zł
Opis produktu

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego, 100% naturalny surowiec kosmetyczny

Olejek z drzewa herbacianego (z angielskiego tea tree oil) jest otrzymywany głównie z Melaleuca alternifolia, gatunku rośliny, która należy do rodziny mirtowatych. Nazwa rośliny jest związana z kapitanem Cookiem i australijskimi kolonizatorami, którzy z liści rośliny parzyli… herbatę.

Drzewo herbaciane może osiągnąć wysokość nawet 7 m – charakteryzuje się piękną krzaczastą koroną i nietypową białą korą. Młode pędy drzewa herbacianego są obficie pokryte cienkimi ‘włoskami’, podczas gdy starsze pędy pozostają nagie. Roślina naturalnie występuje w zachodnich rejonach Australii, głównie w dorzeczach rzek, blisko strumieni, bagien i ogólnie mokrych terenów. Jest też sztucznie uprawiana na potrzeby pozyskiwania z niej różnych surowców – przy zapewnieniu jej odpowiednich warunków, może rosnąć w dowolnym miejscu na ziemi.
Olejek eteryczny jest pozyskiwany głównie z gałązek szczytowych rośliny – zawierają one około 1,8% olejku w przeliczeniu na świeży surowiec.

Główną metodą pozyskiwania olejku eterycznego z drzewa herbacianego jest destylacja surowca z parą wodną – kluczowe znaczenie ma czas destylacji. Najlepszej jakości olejki pozyskuje się z surowca ścinanego od listopada do maja – istotny jest też czas ‘leżakowania’ surowca – jeśli odczekamy chwilę z produkcją, po 6 tygodniach os ścięcia rośliny zawartość olejku eterycznego wzrasta nawet o 10 %.
Eteryczny olejek z drzewa herbacianego jest bezbarwny (czasem bardzo blado żółty) i charakteryzuje się przyjemnym, ciepłym, korzennym zapachem. Olejek starzeje się pod wpływem promieni słonecznych i temperatury, dlatego warto zapewnić mu optymalne warunki przechowywania. Z biegiem czasu związki zawarte w olejku (α-terpinen, γ-terpinen, terpinen-4-ol i α-terpineol ) ulegają utlenianiu, co z kolei może doprowadzić do ściemnienia olejku i wytrącenia się osadu.

Jak stosować olejek eteryczny z drzewa herbacianego?

Naturalny olejek eteryczny z drzewa herbacianego
Składniki/Ingredients: Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Limonene*, Linalool*, Geraniol*
*składnik naturalny olejku
Aplikacja maksymalny poziom użycia %  maksymalna ilość kropli olejku na 100g produktu gotowego  maksymalna ilość kropli olejku na 50g produktu gotowego
kremy do ciała, spray do ciała 0,5 17 8
kremy zapachowe 5,0 167 83
kremy do twarzy, maseczki do twarzy, kremy do rąk 0,5 17 8
środki do demakijażu 2,5 83 42
odżywki do włosów spłukiwane, środki myjące do twarzy i żele pod prysznic, mydło do mycia 2,5 83 42
płyn do płukania prania 2,5 83 42
świece, odświeżacze powietrza 25 833 417

Zalecenia:

  • wyłącznie do użytku zewnętrznego
  • nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę
  • przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci
  • nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek składnik

Składniki:

Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Limonene*, Linalool*, Geraniol*

*składnik naturalny olejku

Przechowywanie:

Przechowywać w chłodnym miejscu z dala od światła w szczelnie zamkniętym opakowaniu

Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również