Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 13.00 zł
Opis produktu

Solanka Kąpielowa z Zabłocia 

Solanka kąpielowa z Zabłocia wydobywana jest z odwiertu Korona z głębokości około 600m od ponad 100L. Zawiera ona największe z dotychczas poznanych złóż.

ZASTOSOWANIE

Kąpiele relaksacyjne

300 ml solanki na wannę wody. Tak przygotowana kąpiel usuwa objawy zmęczenia, daje uczucie odprężenia, stwarza namiastkę morskiej kąpieli. Czas trwania kąpieli od 10 do 30 minut.

Kąpiele odmładzające i odchudzające

500 ml solanki na wannę wody. Zaleca się regularne zażywanie kąpieli, podczas jednoczesnego stosowania diety. Po kąpieli ciało należy delikatnie osuszyć i ewentualnie wmasować odpowiedni preparat odżywczo-pielęgnacyjny. Czas trwania kąpieli do 15 minut.

Stworzenie unikalnego mikroklimatu morskiego

Zaleca się odparowanie niewielkiej ilości solanki w pomieszczeniach zamkniętych (ewentualnie nawilżaczach), gdzie stale przebywają domownicy, co wpływa korzystnie na górne drogi oddechowe. Powietrze bowiem jest wówczas nasycone jodem, magnezem, potasem, o stężeniu znacznie większym niż nad morzem.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe, uczulenie na którykolwiek ze składników solanki a w szczególności jod czy brom.

DZIAŁANIE

Oryginalna Solanka z Zabłocia podczas kontaktu ze skórą człowieka zaczyna intensywnie oddziaływać na organizm. Skutecznie prowadzi do rozszerzania porów skóry oraz ułatwia proces wymiany jonowej między ciałem człowieka a rozcieńczoną solanką. Organizm bardzo szybko opuszczają toksyny i produkty przemiany materii. Wchłaniane natomiast przez organizm zostają znajdujące się w solance jony: jodu, bromu, magnezu, wapnia, itp.

Solanka wspomaga leczenie:

  • chorób dróg oddechowych: astmy oskrzelowej, przewlekłego, chronicznego zapalenia oskrzeli i płuc, pylicy płuc, ataków utrudnionego oddychania lub duszności, uporczywego kaszlu i alergii,

  • chorób laryngologicznych: alergicznego schorzenia nosa i zatok, chronicznego zapalenia zatok i gardła

  • niedoczynności tarczycy

  • schorzeń dermatologicznych: egzemy, łuszczycy, alergii, zapalenia skóry, trądziku

  • nerwic, stanów przemęczenia spadku odporności na stres

  • likwiduje przykry zapach potu

Ponadto:

  • poprawia metabolizm, przyspiesza spalanie tkani tłuszczowej i zmniejsza objawy celluitu

  • odbudowuje własne mechanizmy obronne organizmu

  • zapobiega częstym chorobom dróg oddechowych, grypie, katarowi siennemu

  • jedynym przeciwwskazaniem jest nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe oraz uczulenie na któryś ze składników szczególnie jod lub brom.

ŹRÓDŁO

Oryginalna Solanka z Zabłocia zatężona do 18% z najwyższą zawartością jodu 139 mg. Otwory głębinowe to źródła „KORONA” i „TADEUSZ” znajdują się w Zabłociu (powiat Cieszyn w województwie śląskim). Na podstawie analiz Solanki z Zabłocia została zakwalifikowana do typu solanek jodowo – bromowych, ziemno – alkaliczno – żelazistych. Ilość związków jodu i bromu zawarta w polskich wodach wgłębnych są takiego rzędu, iż mogą służyć jako wartości lecznicze i przemysłowe. Z tego względu solanki te nadają się do fabrykacji jodu. Jest to jedyna solanka na świecie o tak wysokiej zawartości jodu ponad 130 mg w 1 litrze wody.

Opinie Klientów