Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: NATURA WITA
Opis produktu

Brzoza brodawkowata kora

Składniki: Brzoza brodawkowata kora 100% (Betula pendula)

Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę kory brzozy brodawkowatej zalać szklanką wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 30 minut, przecedzić Stosować tylko do użytku zewnętrznego.

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Wyprodukowano w Polsce

INFORMACJE DODATKOWE NIESTANOWIĄCE OFERTY HANDLOWEJ:

Brzoza brodawkowata (łac. Betula pendula) należy do rodziny brzozowatych. Na jesień brzoza króluje wśród kolorowych drzew, jej liście zyskują wtedy odznaczający się żywy, żółty kolor. Dzięki swoim leczniczym właściwościom, odnajduje zastosowanie w fitoterapii i przemyśle kosmetycznym. Jest to jedno z pierwszych drzew, które pojawiają się na gołej lub wypalonej po pożarze ziemi. Brzoza zawiera takie składki aktywne jak triterpenoidy, węglowodory, flawonoidy, steroidy, taniny, epoksydy oraz olejki eteryczne.

Poprzez zawartą w roślinie betulinę, kora brzozy wykazuje silnie właściwości antyoksydacyjne, zapobiega powstawaniu przebarwień oraz działa rozjaśniająco na zmiany barwnikowe, ma właściwości regenerujące i kojące, działa leczniczo na uszkodzoną, podrażnioną skórę. Ponadto wykazuje pozytywny wpływ na wątrobę oraz produkcję żółci, oczyszcza organizm po zatruciu etanolem, łagodzi stany zapalne skóry i odbudowuje naturalną ochronną warstwę. Poprzez kwas betulinowy skutecznie hamujący sekrecję kwasów żołądkowych, zmniejsza zmiany zapalne w przewodzie pokarmowym. Dzięki triterpenom, działa przeciwwirusowo (zwłaszcza przeciw HIV). Działa napotnie i moczopędnie, przeciwbakteryjnie, wyraźnie obniża poziom lipidów we krwi, wątrobie i adipocytach tkanki tłuszczowej, wzmacnia układ odpornościowy, przeciwgrzybiczo.

Brzoza brodawkowata zalecana jest przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, egzemie, trądziku pospolitym i różowatym.

Propozycja przygotowania:

  • Do użytku zewnętrznego, na 1 łyżkę kory brzozy wlać 200ml. Od momentu wrzenia gotować ok. 5 minut. Stosować w postaci okładów

Ciekawostka: Występuje dziko w strefie umiarkowanej w Europie, Azji i Ameryce Północnej, w Afryce (Maroko). Często można ją spotkać w lasach w Polsce. Dorasta do 30m wysokości, jej rozpoznawalną cechą jest charakteryzująca ją biała kora. Indianie z Ameryki Północnej stosowali korę brzozy jako środek uśmierzający ból i przyspieszający gojenie się ran. W Azji i Skandynawii używano korę w celu jakości skóry oraz wzmacniająco w przeziębieniach, grypie i zapaleniu płuc.

Kraj pochodzenia: Polska

Środki ostrożności:

  • Nie należy stosować w przypadku niedrożności dróg moczowych, obrzęków spowodowanych niewydolnością nerek i/lub serca.
Opinie Klientów